1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BULUTOĞLULARI GÜNAH KEÇİSİ SEÇİLDİ'
BULUTOĞLULARI GÜNAH KEÇİSİ SEÇİLDİ

'BULUTOĞLULARI GÜNAH KEÇİSİ SEÇİLDİ'

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki yaşanan olayların “siyasetin korkunç ve kokuşmuş yüzünü ortaya çıkardığını” söyledi

A+A-Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki yaşanan olayların “siyasetin korkunç ve kokuşmuş yüzünü ortaya çıkardığını” söyledi.

Elcil yaptığı yazılı açıklamada, UBP hükümetinin belediyede yaşananların tek sorumlusu olarak Başkan Cemal Bulutoğluları’nı gösterdiğini, Bulutoğluları’nın “günah keçisi” seçildiğini ifade etti.

Açıklamasında Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun seçim kampanyasına 3 milyon Sterlin aktarıldığı iddialarının bulunduğuna da değinen Elcil, “İstihdamlarla ilgili sadece Sayın Cemal Bulutoğluları’nın sorumlu tutulması ne derece doğrudur?” sorusunu yöneltti. Elcil, Sayıştaylık, Maliye Bakanlığı Denetleme Kurulu, Başbakanlık Denetleme Kurulu ve Başsavcılığın olaya seyirci kaldığını vurguladı.

Tüm bu yaşananların aydınlanmasının bir zorunluluk olduğunu ve burada Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları’na büyük görev düştüğünü kaydeden Elcil, sendika olarak Bulutoğluları’na bilgilerini toplumla paylaşması çağrısında bulundu.

Elcil, Bulutoğluları’nın sesiz kalmasının tüm suçlamaları kabullenmesi anlamına geleceğini ifade etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 598 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler