1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BULUTOĞLULARI ÇALIŞANLARI UYARDI
BULUTOĞLULARI ÇALIŞANLARI UYARDI

BULUTOĞLULARI ÇALIŞANLARI UYARDI

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları, Belediye Emekçileri Sendikası (BES)’in Bakanlar Kurulu kararına uymadığını ve karara uymamakla çalışanları mağdur etmeye devam ettiğini ileri sürdü. Bulutoğluları bugün yaptığı yazılı açıkla

A+A-

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları, Belediye Emekçileri Sendikası (BES)’in Bakanlar Kurulu kararına uymadığını ve karara uymamakla çalışanları mağdur etmeye devam ettiğini ileri sürdü.

Bulutoğluları bugün yaptığı yazılı açıklamada, BES’in Bakanlar Kurulu kararına uymayarak cumartesi mesaisini yapmadığını belirtti.

Bulutoğluları, BES Başkanı Savaş Bozat, yönetim kurulu üyeleri İbrahim Taşarkan ve Fahim Şemmedi ile dün bir toplantı yaptıklarını ve her konuda uzlaşmaya vararak el sıkıştıklarını anlatarak, sendikanın bir saat sonra üyelerine Sanayi Bölgesi’ndeki atölyelerde grev olacağı bilgisini verdiğini kaydetti.

Konuyla ilgili bilgi almak için Bozat’ı yeniden aradığını, ancak sendika başkanının telefonlarına yanıt vermediğini kaydeden Bulutoğluları, sendika başkanının başkalarına “Bu durum bizim dışımızda gelişti” yanıtını verdiğini savundu.

Bulutoğluları, BES ile varılan anlaşma gereği bugün Belediye Meclisi’ni anlaşılan konularda bilgi aktarmak üzere toplantıya çağırdığını, Belediye Meclisi’nin sendikanın kadrolama talebini değerlendireceğini, ancak “sendikanın anlamsız grev kararı” nedeniyle toplantıyı iptal ettiklerini söyledi.

“HER PERSONELE HER AY İÇİN FAZLADAN 740 TL”

Cemal Bulutoğluları, bu davranışa hiçbir anlam veremediğini belirterek, olayın artık kişiselleşmeye başladığını ve personelin de bu şahsi kavgada kullanıldığını iddia etti.

Bulutoğluları, ödemelerin cuma günü yapılacağı konusunda kesin anlaşmaya varıldığını belirterek, ekonomik sıkıntıyı göz ardı eden sendikanın devlette olmayan maaşlara ek olarak aile yardımı ödeneği talebinde ısrarcı olduğunu kaydetti. Bulutoğluları, “Her personele her ay için 500–740 TL aile yardımı ödeneğini hiçbir kurum kaldıramaz. Biz yine de iyi niyetle bunun aylara bölünmesi konusunda mutabık kaldık. Ancak sendika başkanı bir saat içinde yaptığı anlaşmadan dönecek kadar samimiyetsiz davranmıştır” dedi.

Sendikanın 15 Şubat’ta greve gittiğini, 14 gün boyunca grev nedeniyle personeli ödeyemediğini ve protokol yaparak bu ödenekleri mesaiye çevirdiğini anlatan Bulutoğluları, sendikanın protokole uymadığını, bu nedenle grev kesintisinin bu ayki maaşlardan yapılacağını söyledi.

“YİNE GREV YAPAN SENDİKA PERSONELİ MAĞDURİYETE UĞRATACAK”

Belediye çalışanlarına çağrı yapan Bulutoğluları, sendikanın grev yaptığı dönemlerde ödeneği bulunmadığından mağduriyet yaşattığını, yine grev yapacak sendikanın personeli çok daha ciddi bir mağduriyete götüreceğini kaydetti.

Bulutoğluları, belediye çalışanlarından işlerine dört elle sarılmalarını ve “sendikanın provokatörlerinin sözlerine kanmamalarını” isteyerek, ülkenin ekonomik sıkıntının pençesinde olduğu bir dönemde kimsenin artış talep etmemesi, maaşlarına sımsıkı sarılması gerektiğini belirtti. Bulutoğluları, “Bu dönem hem kadrolama, hem de artış verme zamanı değildir” dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 850 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler