1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Bulutoğlu kimi tehdit etti?
Bulutoğlu kimi tehdit etti?

Bulutoğlu kimi tehdit etti?

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, zehir zemberek açıklamalarda bulundu, tehditler savurdu. Bakanlar Kurulu’nun ’90 gün zorunlu izin’ kararı Cemal Başkanı öfkelendirdi. Başkan Bulutoğluları, sabah saatlerinde açıkladığı, R

A+A-

 

 

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, zehir zemberek açıklamalarda bulundu, tehditler savurdu.

Bakanlar Kurulu’nun ’90 gün zorunlu izin’ kararı Cemal Başkanı öfkelendirdi. Başkan Bulutoğluları, sabah saatlerinde açıkladığı, ‘belgeleri açıklayacağım’ yönündeki yuvarlak söylemleri akşamüstü netleştirdi.

Bakanları hedef seçen açıklamalarında Bulutoğluları adeta ‘bakanlara papuç bırakmayacağım’ yönünde değerlendirecek ifadelerde bulundu.

Bulutoğluları, hakkında karar alanları eleştirdi, ‘Bazıları yanlış yola düştüyse yollarını kökten kazıyıp partiden uzaklaştıracağım. Partiden ayrılmayacağım’ diyerek meydan okudu.

Bulutoğluları,‘Senaryo yazdılar ve oynadılar. Günü geldiğinde onlara filmin nasıl biteceğini göstereceğim’  tehdidini de yaptı.

 


 

Kaymakam, Belediye Başkanı oldu…

 

Lefkoşa Belediyesi çalışanlarının bir süredir eylemde olması nedeniyle görev ona düşmüştü. Lefkoşa’nın temizlik yani çöp kaldırma işlerinden ardından ilaçlamasında da sorumluydu. Dün ise tam yetki aldı. Bakanlar Kurulu, Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana’ı 5 saat içerisinde Belediye Başkanı yaptı.

Belediye Başkanı’nın tüm yetki ve sorumlukları da artık Dana’nın…

 


 

90 gün izin nerden çıktı?

 

Bakanlar Kurulu’nun Lefkoşa Belediyesi kararının ardından birçok soru işaretleri oluştu.  Kararda belediye başkanı ve belediye meclis üyeleri 90 gün zorunlu izne çıkarılacaktı. Peki bu kadar izin olabilir mi? Dün Mağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp’tan öğreniyoruz ki bir belediye başkanın yıllık yasal izni 40 günmüş.

Bakanlar Kurulu öyle olacak ki Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutğluları’na  ‘50 günde bizden olsun’ diyerekten, ayağını belediyeden kaydırdı.

 

 


 

Erülkü’nün  izin sevinci…

 

Lefkoşa Belediyesi’nin UBP Meclis üyesi olan Meriç Erülkü, Bakanlar Kurulu’ndan çıkan 90 günlük izin kararına sevincini soysa paylaşım sitesinde dile getirdi.

Erülkü, twitter hesabından, ‘İzinliyim. Yupiii’ şeklinde twitt attı.

Uzun bir süredir Bulutoğluları ile muhalefet olan Erülkü, Bulutoğluları hakkında birçok kez de açıklama yapmıştı.

 

 


 

Eylem bahane tatil şahane

 

“Geçen hafta da hayaletlerimiz Brüksel’deydiler.Onlar da pankartlı ve kostümlü gösteri yaptılar. Bir adım ileriye taşıdıkları(!) eylemlerinde geçen seferkinden tek farkı vardı: Türkiye’nin yanlış politikalarına değinilmedi.

Ne gariptir ki geçen seferki eylemlere destek belirtip, Türkiye Cumhuriyetinin Kıbrıslı Türklere yönelik yanlış politikalarını protesto edenlerin bir kısmı da hayaletli eylemlerde yerlerini aldılar.

Şimdi ben sormadan edebilir miyim? Geçen seferki eylem ile bu seferki arasında Türkiye Cumhuriyeti’ni de konu edinmek dışında ne fark vardı.

Bu seferki eylemcilerin adı vatansever; geçen seferkiler vatan haini.”

 

ÇİĞDEM DÜRÜST

 

 


 

 

Pis kokular içinde yaşamak…

 

“Ülkemizin yorulmak bilmez çevrecilerinden Yüksek Tarım Mühendisi Dr. Orhan Aydeniz’le konuşuyordum geçenlerde. Tabii ki konumuz çevre sorunları ve özellikle sarmalına fena halde girdiğimiz şu pis kokulu atık sular… Henüz kanalizasyon tekniğini bile öğrenememiş Ortaçağ insanlığının sokaklarda akıp giden atıkların o pis kokularıyla nasıl başa çıkabildiklerine geldi söz... Bu konuda şunları söyle Dr. Aydeniz: 

 “Vallahi bu sorunla mücadele etmekte Ortaçağ yönetimleri bizden daha duyarlı ve başarılıydılar. Örneğin,16’nci yüzyılda Paris sokaklarında halkın kanalizasyon kokularından rahatsız olmaması için vanilya kullanılırdı. Rivayete göre, İngiltere’de ise Kral Yedinci Henri ve Kraliçe Elizabeth döneminde insanların kanalizasyon kokularından rahatsız olmaması için, ‘halka açık yerlere’ parfüm sıkılırdı.

Bizde ise vatandaşlarımızın ve Ercan Devlet Uçak Alanını kullanan yabancıların rahatsız olması önemsenmediği için, teknolojik olanaklara rağmen sorunun çözümüne kimse ilgi göstermiyor.”

 

AHMET TOLGAY

 


 

Her şey satılık

 

“Onca sıkıntı ve derdin arasında günün en keyifli haberiydi.

Hayat pahalılığı yine eksi çıkmış.

Anlayacağınız her şeyin ucuzladığı bir memlekette yaşıyoruz da haberimiz yokmuş.

Haberimiz yokmuş bir yana sürekli de şikayet ediyormuşuz.

Hükümet herhalde memura hayat pahalılığı vermemeyi kafasına taktı.

Yok yok, üstünden isteyecek bu gidişle.

Çünkü iki dönemdir hayat pahalılığı ekside çıkıyor.

Üstünden isteyip, maaşlardan keserlerse kimse şaşırmasın.

Bence bu işin şakası yok.

Konu şakalara esprilere malzeme olabilir.

Vatandaş durumunu kara mizahla anlatmaya çalışabilir fakat yarın maaşlar kesildiğinde kara mizah da yapamayacak vatandaş.”

 

BAŞARAN DÜZGÜN

 


 

 

TEK SUÇLU ONLAR MI? YA HÜKÜMET?

‘Hükümet yasa gücünde kararname ile LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın ve belediye meclis üyelerinin yetkilerini geçici bir süreliğine ellerinden aldı. Belediyenin yetkileri Lefkoşa kaymakamlığına devredildi.’

 

Nazım ÇAVUŞOĞLU (Bakanlar Kurulu Sözcüsü)

 


 

 

 

KURUMLARIN ÖZELLEŞTİRİLMESİ…

 

“Özelleştirme kılıfı altında bu güzide kuruluşları birilerine peşkeş çekmek sevdasından vazgeçecek gibi görülmüyor.”

 

Arslan BIÇAKLI (TÜRK-SEN Başkanı)

 

 


 

 

 “Lefkoşa'nın reklam panolarında Toparlanıyoruz Hareketi’nin ilanları yer almaya başladı ki bu en doğal haklarıdır da. Bunun yanı sıra kurumsallığı ve herhangi bir tüzel kişiliği olmayan Toparlanıyoruz Hareketi’nin, reklam panolarına harcadığı milyarların kaynağının nereden bulunduğu, kime fatura edildiği de umarım temiz toplum diyen Toparlanıyoruz Hareketi’nce açıklanır.”

 

Devrim BARÇIN’ın profilinden

 


 

FOTO YORUM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 880 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler