1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. BULUT AKACAN DURUŞMAYA GELMEDİ
BULUT AKACAN DURUŞMAYA GELMEDİ

BULUT AKACAN DURUŞMAYA GELMEDİ

Darp olayıyla ilgili 2 korumasının yargı önüne çıktığı belirtilirken, Akacan sağlık sorunu nedeniyle "doktor raporu" ile duruşmaya katılmadı

A+A-

Ayşe GÜLER

Girne’de iş insanı Bulut Akacan ile iki koruması V.K ve O.Ö’nün karıştığı darp meselesine yönelik teminat duruşması görüşülmek üzere yarına ertelendi.

Tutukluluk süresinin dolmasının ardından bugün yeniden mahkemeye çıkarılması beklenen iş insanı Bulut Akacan, ‘sağlık sorunları’ nedeniyle duruşmaya katılmadı.

Akacan ile ilgili mahkemeye de sunulan Lefkoşa Devlet Hastanesi Sağlık Kurul’u raporunda kalp krizi geçirme riski bulunduğu ifade edildi.

Bugünkü duruşmayı, Akacan ve iki korumasının yakınları da takip etti.

Öte yandan Bulut Akacan’ın sağlık durumu ile ilgili YENİDÜZEN’e bilgi veren Lefkoşa Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Hasan Birtan da Akacan’a yarın ya da bir sonraki gün anjiyo yapılabileceğini söyledi.

Kurul raporu emare olarak sunuldu…

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Meltem Dündar huzurunda görüşülen duruşmada, İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın ile zanlılar V.K ile O.Ö hazır bulundu.

Duruşmada ilk olarak Savcı Emine Taşkın, olaya karışan Bulut Akacan’ın Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde gözetim altında tutulduğunu, sağlık durumu ile ilgili de kurul raporu bulunduğuna yönelik mahkemeye bilgi verdi.

Akacan ile ilgili kurul raporunda kalp krizi geçirme riski bulunduğuna yönelik bilgi verildiğini aktaran Taşkın, söz konusu raporu emare olarak mahkemeye sundu.

Taşkın, Akacan’ın duruşmasının tehir edilmesini talep etti.

Tekinay, müvekkili ile görüşmek istedi

Bunun üzerine zanlıların avukatlarından Yusuf Tekinay mahkemede söz aldı.

Avukat Tekinay, Akacan’ın sağlık durumu ile ilgili bilgiyi duruşma öncesi öğrendiklerini, kurul raporunu da incelediklerini belirtti.

Müvekkili ile mahkeme öncesi görüşemediğini ifade eden Tekinay, zanlılarla ilgili teminat talep edilmesi durumunda şartlarla ilgili bilgisinin bulunmadığını da aktardı.

Tekinay, bu nedenle müvekkili ile görüşmek istedi.

Yargıç: Tüm zanlılar ile ilgili teminat koşulları bir anda değerlendirilecek

Mahkemede aktarılan olgular ışığında Yargıç Meltem Dündar, zanlılar arasında bulunan iş insanı Bulut Akacan’ın 14 Ocak tarihli kurul raporunda belirtilen, sağlık sorunları nedeniyle mahkemeye getirilemediğini ifade etti.

Dündar, bir meseleye methalder tüm zanlılarla ilgili teminat koşullarının da bir anda değerlendirilmesi gerektiğine işaret ederek, bu konudaki Yüksek Mahkeme kararına değindi.

Yargıç Dündar, 3 zanlı ile ilgili teminat duruşmasını görüşülmek üzere bugüne tehir etti.


Dr. Birtan: “Akacan, yarın ya da bir sonraki gün anjiyo olabilir”

Öte yandan Bulut Akacan’ın sağlık durumu ile ilgili YENİDÜZEN’e bilgi veren Lefkoşa Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Hasan Birtan da Akacan’a yarın ya da bir sonraki gün anjiyo yapılabileceğini söyledi.

Dr. Birtan, taburcu olması planlanan Akacan’ın tekrardan göğüs ağrısının başladığını, buna bağlı olarak da mahkemeye çıkarılamadığını dile getirdi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 3691 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler