1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BUGÜN 2, YARIN 4 MAÇ OYNANACAK
BUGÜN 2, YARIN 4 MAÇ OYNANACAK

BUGÜN 2, YARIN 4 MAÇ OYNANACAK

Telsim Süper Ligi’nde dün akşam Atatürk Stadı’nda oynanan ve Çetinkaya’nın 4-0 galip geldiği Çetinkaya – Bostancı Bağcıl maçının ardından ligde bugün iki, yarın dört karşılaşma oynanacak.

A+A-

 

 

 

Hüseyin KIRAL

 

Telsim Süper Ligi’nde dün akşam Atatürk Stadı’nda oynanan ve Çetinkaya’nın 4-0 galip geldiği Çetinkaya – Bostancı Bağcıl maçının ardından ligde bugün iki, yarın dört karşılaşma oynanacak.

Haftanın karşılaşması olarak gösterilen Lefke – Küçük Kaymaklı karşılaşması Pazar günü Lefke 16 Ağustos Stadı’nda oynanırken, sezona iyi başlayan Gençlik Gücü yine kendisi gibi lige iyi bir giriş yapan Türk Ocağı’nı Cumartesi günü Lefkoşa Atatürk Stadı’nda konuk edecek.

 

Bugün;

Telsim Süper Ligi’nde

Gençlik Gücü – Türk Ocağı (Gökhan Koşer)

Telsim Süper Liginin ilk haftasında Lefke karşısında başkansız olan Gençlik gücü, ikinci haftasında da lapta karşısında yaşanan sorunlar nedeni ile teknik direktörsüz mücadele etti ve bu iki maçtan da galibiyetle ayrılmasını bildi.

Lefkoşa Atatürk Stadı’nda bu gün Türk Ocağı’nı konuk edecek olan Gençlik Gücü’nde kulübün başında başkan, takımın başında da Teknik Direktör bulunuyor.

Hüseyin Reis başkanlığında toparlanmaya çalışan Gençlik Gücü’nde daha çok Lefke bölgesinde antrenörlük yapan Teknik Direktör Mehmet Solkanat’ın Gençlik Gücü takımını, Türk Ocağı karşısında nasıl bir oyun oynatacağı merak ediliyor.

Mehmet Bolkan’lı Türk Ocağı ise ilk iki hafta oynadığı futbol ve aldığı puanlarla bu ligde kolay lokma olmadığını gösterdi. Üç ihtimalli bir maç olarak görünüyor.

 

Mağusa T.G. – Cihangir (Fehim Dayı)

Sezonu geç açan ve sezonu geç açmanın handikaplarını yaşayan Mağusa Türk Gücü’nde Teknik Direktör Ahmet Ogan yavaş yavaş takımı oturtmaya çalışıyor. Geçtiğimiz gün Mağusa Türk Gücü yönetiminin yaptığı toplantı sonunda sezon öncesi sorunlar yaşadığı tecrübeli futbolcusu Derviş Kolcu’yu da Ahmet Ogan’ın yardımcılığına vermesi takım içerisinde ki taşların bir bir oturduğunun göstergesi olarak bakılırsa Mağusa Türk gücü kendi seyircisi önünde çıkacağı ikinci maçtan üç puan almak istiyor.

Yalnız rakip Cihangir olunca da takımlar iki kere düşünmeli. Çünkü Cihangirin sağı solu belli değil.

 

Pazar

Telsim Süper Lig

Lefke – K. Kaymaklı (Mehmet Malek)

Telsim süper ligi üçüncü hafta maçlarında haftanın karşılaşması olarak gösterilen Lefke – Küçük Kaymaklı maçı da üç ihtimalli bir maç olarak görünse de, Lefke’nin gol ayaklarının Küçük Kaymaklı’ya göre daha diri olması Lefke’yi bir adım öne çıkmasına neden oluyor.

Yalnız, Küçük Kaymaklı oyunun genelinde tempoyu yüksek tutmayı başarır, mücadele gücü yüksek oyuncularının oyuna katacağı katkı çerçevesinde Karadağ’dan üç puanla dönen taraf olur.

Bu karşılaşma Teknik Direktörlerin maçı olarak da değerlendirilebilir.

Hava’da güzel olduğu takdirde oynanacak olan futbollun kalitesi yüksek olacak.

 

Doğan T.B. – Hamitköy (Serdar Bilgimer)

Gerek oynadığı oyunla, gerek aldığı sonuçlarla bir türlü beklenen patlamayı yapamayan Doğan Türk Birliği’nde hedef Hamitköy karşısında üç puan almak. Sakat futbolcularının çokluğu teknik heyeti düşündürse de, Girne 20 Temmuz Stadında kendi seyircisi önünde ortaya koyacağı futbolla taraftarlarını umut vermek zorunda.

Hamitköy’ün gücü belli. Sezonu geç açan bir ekip olduğu için kendi gücünün farkında. Doğan Türk Birliği karşısında kontra futbol oynayıp galip gelmek isteyecek. Yalnız galip gelemese de puan almak isteyecek.

 

Göçmenköy – Serdarlı (Ecvet Kanatlı)

Telsim Süper Ligi’nde önümüzde ki sezon birinci ligde mücadele etmeyi şimdiden göze alan ve tüm çalışmalarını o doğrultuda yapmaya çalışan Göçmenköy, konuk edeceği süper ligin yeni temsilcisi Serdarlı karşısında puan veya puanlar almak istiyor.

Serdarlı geçtiğimiz hafta süper ligde aldığı ilk üç puanın yanına bir üç puan daha koymak istiyor.

                     

Yenicami – Lapta (Olkan Özyanık)

Geçtiğimiz sezon 2 milyon TL harcayıp ligde beklediğini bulamayan başkent ekibi Yenicami, Telsim Süper liginin ikinci haftasında da murat edileni bulamayınca teknik ekip Karayel kardeşlerin görevine son verildi.

Alt yapı antrenörü Osman Emiroğlu’nu takımın başına getiren yönetim tek hedefi Lapta karşısında  üç puanı almak.

Ayni şekilde Lapta’da da işler iyi gitmiyor. Onlarda Yenicami gibi oynadıkları iki maçtan puan çıkaramadılar. Kağıt üzerinde Yenicami favori gibi gözükse de, Lapta’nın ortaya koyacağı oyun anlayışı galibi belirleyecek.

 

 

 

 

Bu haber toplam 406 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler