1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BU YARGISIZ İNFAZ VE LİNÇ GİRİŞİMİDİR'
BU YARGISIZ İNFAZ VE LİNÇ GİRİŞİMİDİR

'BU YARGISIZ İNFAZ VE LİNÇ GİRİŞİMİDİR'

Son günlerde yaşanan gelişmelere Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu eski Başkanı Ömer Adal’dan cevap geldi: İş Adamı Adil Dedeoğlu’nun Eski Futbol Federasyonu Başkanı Ömer Adal’ın başkanlık döneminde federasyon çeklerini kişisel işl

A+A-

 

 

Son günlerde yaşanan gelişmelere Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu eski Başkanı Ömer Adal’dan cevap geldi:

 

 

 

İş Adamı Adil Dedeoğlu’nun Eski Futbol Federasyonu Başkanı Ömer Adal’ın başkanlık döneminde federasyon çeklerini kişisel işleri ve Demokrat Parti için kullandığı iddiaları ve Futbol Federasyonu başkanı Hasan Sertoğlu’nun basın toplantısı sonrası yaşananlarla ilgili Adal bir basın bildirisi yayınladı. Adal, bildirisinde Adil Dedeoğlu ve Milletvekili Ejder Aslanbaba hakkında devleti dolandırdıklarını ileri sürerken, Hasan Sertoğlu’nun açıklamalarıyla yargısız infaz ve linç girişiminde bulunduğunu belirtti

 

Eski Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Ömer Adal’ın görevde olduğu dönemde federasyon çeklerini kişisel işleri ve Demokrat Parti için kullandığı iddiaları spor kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı. UBP Milletvekili Ejder Aslanbaba ile katıldığı bir televizyon programında İş Adamı Adil Dedeoğlu’nun iddaları sonrası Ömer Adal bir basın bildirisi yayınladı. Adal bildiride Aslanbaba ile Dedeoğlu’nun devleti dolandırdığını belirtirken, KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’nun kendisini hem Savcı hem de Yargıç yerine koyup kendisini suçlu ilan ettiğini dile getirdi. Basın bildirisi şöyle:

“Futbol Federasyonunda görevde olduğum dönemle ilgili olarak bir süreden beri devam eden mali hesaplarla ilgili tartışmalar çirkin bir noktaya taşınmıştır.

Daha kısa bir süre önce Sn Ejder Arslanbaba ile birlikte Devlet’i 100.000 TL dolandıran Adil Dedeoğlu’nun saçma sapan iddialarını ispatlanmış gerçekleşmiş gibi ele alarak basın toplantısı düzenleyen Sayın Hasan Sertoğlu, kendisini hem SAVCI, hem YARGIÇ yerine koyarak hüküm de vermiş, beni suçlu ilan etmiştir.

Her halinden fırsat kolladığı belli olan Sayın Sertoğlu, Polis ve diğer yetkili makamları da yönlendirmeye çalışmaktadır. Bu konu geçmekte Sayıştay’a aktarılmış, Sayıştay’ın raporundan sonra da Polis soruşturması başlatılmıştır. Soruşturma devam ederken Adil Dedeoğlu kendini temize çıkarmak ve Arslanbaba ile çevirdikleri dümeni gizlemek için saçma sapan iddialarda bulunmuştur. Dedeoğlu,  iş yaptığı  herkesi kandırmaya çalışan, birçoğunu da suçlayan, kendi çıkarı için ŞANTAJ yapan birisidir. Geçmişte benzer suçlamaları Türk Hava Kurumu (Federasyonu) Başkan ve Yöneticilerine ve Avukat Mehmet Sahoğlu ‘na da yöneltmişti. Bu olayda Demokrat Parti’yi de karalamaya çalışmış, federasyondan Demokrat Partiye para aktarıldığı yalanını söyleyebilmiştir.

Polis soruşturması sonucunda mesele yargıya intikal ederse, gerçeklerin ortaya çıkacağını ümit ederim. Ancak, Sayın Sertoğlu’nun konuyu kamuoyuna taşıması, tam anlamıyla bir Yargısız İNFAZ ve LİNÇ girişimidir. Ben konu hakkındaki gerçekleri ve bildiklerimi polise anlattım. Sonucu da tarafsız yargının belirleyeceğine inanıyorum. Ömer Adal”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 583 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler