1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BU TURNUVA TECRÜBE OLACAK'
BU TURNUVA TECRÜBE OLACAK

'BU TURNUVA TECRÜBE OLACAK'

Geçtiğimiz Pazar günü Irak’ın Erbil şehrinde çekilen kura sonrası KKTC A Milli Takımı C grubunda Darfur ve Provence ile aynı grupta yer aldı

A+A-

 

 

Geçtiğimiz Pazar günü Irak’ın Erbil şehrinde çekilen kura sonrası KKTC A Milli Takımı C grubunda Darfur ve Provence ile aynı grupta yer aldı. 4 haziranda ilk maçını Darfur ile oynayacak olan Milli Takım, daha sonra 6 haziranda Provence ile karşılaşacak.

Grupta kuraların çekilmesi ve ilk rakiplerin belli olmasının ardından KKTC A Milli Takım Teknik Direktörü Fırat Canova bir değerlendirme yaptı. Canova, bu turnuvanın daha sonra gerçekleşecek turnuvalar için tecrübe olacağını söyledi.

 

CANOVA: “ÇALIŞMALARIN KARŞILIĞINI ALMAK İSTİYORUZ”

Canova, 3 mayısta başladıkları çalışmaların sonuncusunu geçtiğimiz Cumartesi günü yaptıklarını ve futbolculara aileleri ile vakit geçirmeleri adına 2 günlük bir izin verdiklerini söyledi. İstanbul’da 5 günlük kamp döneminde 2 hazırlık maçı yapmayı planladıklarını söyleyen Canova, 5’inci VIVA Dünya Kupası’nı kazanarak ülkeye dönmek istediklerini dile getirdi.

Uzun zamandır milli maç yönünden temas yapılmadığını ve bu turnuvadaki amacın futbolda bir miktar heyecan kazandırmak olduğunu söyleyen Canova, kendileri adına uzun bir seyahat olacağını ve çalışmaların karşılığını almak istediklerini söyledi.

 

“TAKIMLARI ARAŞTIRDIK AMA YETERLİ DEĞİL”

Grup kuralarının çekilmesi sonrası takımları izleme şansı olmadığını söyleyen Canova, internet ortamından rakipleri araştırdıklarını ancak bunun yeterli olmadığını söyledi. Bir dönem turnuvaya katılacak olan takımlarla maç yapıldığını hatırlatan Canova, Kürdistan takımı hakkında biraz bilgisi olduğunu söyledi. Canova, bu turnuvanın daha sonra gerçekleşecek olan turnuvalar için bir tecrübe olacağını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 439 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler