1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BU SERGİYİ KAÇIRMAYIN
BU SERGİYİ KAÇIRMAYIN

BU SERGİYİ KAÇIRMAYIN

Çocuk Onkoloji Servisi'nde tedavi gören çocuklar yararına, Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen 50 + Projesi çerçevesinde İkinci Karma Fotoğraf Sergisi açıldı

A+A-

Lefkoşa Doktor Burhan Nalbantoğlu Çocuk Onkoloji “Servisi’nde tedavi gören çocuklar yararına, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen 50 + Projesi çerçevesinde İkinci Karma Fotoğraf Sergisi açıldı.

Gazimağusa Belediyesi Osman Gökçe Sergi Salonu’nda yer alan ve yaklaşık 55 fotoğraf sanatçısının eserlerinin satışa sunulacağı sergi 19 Ağustos’a kadar gezilebilecek.

“Gelin Hep Birlikte Farkındalık Yaratalım, Acı Dolu İniltiler Değil, Neşe Dolu Çığlıkları İçin, Sağlıklı Yarınlar İçin” sloganıyla hayata geçirilen proje çerçevesinde açılışı yapılan sergideki eserlerin satışından elde edilecek tüm gelir Dr. Burhan Nalbantoğlu Çocuk Onkoloji Servisi’nde tedavi gören çocuklar yararına kullanılacak.

DÜRÜST

Serginin açılışında konuşan Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Çocuk Onkoloji’sinin ülkede daha da ileri noktalara taşınmasının gerekliliği üzerinde durdu.

Dürüst, Çocuk Onkolojisi konusunda bilinçlenmenin önemini vurgulayarak, “Her an hepimizin kapısını çalabilecek bu hastalığa karşı bilinçlenelim” dedi.

ATUN

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun da, Onkoloji Servisi’nin güçlendirilmesi amacıyla bu tür farkındalık yaratan etkinliklerin daha çok olmasını diledi.

Atun, ülkede artan kanser vakalarının yaşamın önemli bir parçasını oluşturduğunu ifade ederek, toplumun bu yönde bilgilendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

KAYALP

Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp da, etkinliğin soruna dikkat çekmenin yanısıra Onkoloji Servisi’ne maddi katkı sağlayacağını belirtti.

Konuşmaların ardından serginin açılışı gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 712 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler