1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Bu Serdarlı’ya dikkat
Bu Serdarlı’ya dikkat

Bu Serdarlı’ya dikkat

Bu sezon, Telsim Süper Lig’e yükselen ve spor kamuoyunun asansör takım olarak gördüğü Serdarlı ilk haftadaki Hamitköy deplasmanındaki yenilginin ardından geçtiğimiz hafta önce kendi sahasında DTB’yi dün de deplasmanda Göçmenköy’ü yenerek

A+A-

 

 

Bu sezon, Telsim Süper Lig’e yükselen ve spor kamuoyunun asansör takım olarak gördüğü Serdarlı ilk haftadaki Hamitköy deplasmanındaki yenilginin ardından geçtiğimiz hafta önce kendi sahasında DTB’yi dün de deplasmanda Göçmenköy’ü yenerek, “Ligde ben de varım” dedi.

Göçmenköy Stadı’nda çok sıcak bir havada oynanan karşılaşmaya atak başlayan takım deplasmandaki Serdarlı idi. Serdarlı antrenörü Ali Özçalışkan’ın daha önce Göçmenköy’de görev yaptığı ve mavi-kırmızılıları Süper Lig’e yükselttiği için duygusal bir maç olan bu maçta Özçalışkan adeta duygusallığa yer yok diyerek, Göçmenköy’ün dibe demir atmasına neden oldu.   

Oyuna alanına 4-3-2-1 gibi dörtlü savunma ile başlayan  Serdarlı, daha birinci dakikada deneyimli Ufuk Fırat’ın 20 metreden attığı şut ile Göçmenköy kalesini yoklamaya başladı.

Orta sahayı Ertan, Nurettin ve Ümit ile domine eden Serdarlı, Ufuk Fırat’ın da ani hücumlarda  Ali Küçükoğlu ile Mete’ye getirdiği toplarla gol aramaya başladı. Bu arada, dörtlü savunmanın bel kemiği olan İbrahim Faye’de o sürpriz çıkışlarını yapınca Göçmenköy adeta şaşkına döndü.

Oyun alnına 3-5-2 düzeni ile yayılan Göçmenköy’de Rifat, Beytullah, Umut üçlüsü, Tabi, H.Katmer, Sabri, Kemal Uzunoğlu ve Mustafa Salman ile bir türlü organize olamayınca ileri top götürmekte zorluk çekmeye başladı.

Zaman zaman gelişen Göçmenköy ataklarında ilerde Tonguz ve Cem yalnız kaldı. Bu iki futbolcunun geliştirdiği cılız ataklar Serdarlı kalesinde etkili olmadı.

Hele hele, 59’uncu dakikada gelen ikinci Serdarlı golü Göçmenköy’ün tüm motivasyonunu adeta sıfırladı. Bu dakikalarda adeta tek kaleye dönen karşılaşmada Serdarlı bir ara oyun disiplininden kopunca, Göçmenköy rakip ceza sahasında görülmeye başladı.

İşte, bu dakikalarda sahneye gelecek vaad eden ve iyi bir kaleci görünümü veren Uygar çıktı. Soğukkanlı ve kendinden emin hareketleriyle yaptığı kritik kurtarışlarla galibiyette büyük rol oynadı.

Serdarlı’yı yakından takip eden ve seven bir spor yazarı olarak, onlara bir tavsiyem olacak. Skor ne olursa olsun, oyun disiplindenden kopmamak gerekir. Çünkü, her takım Göçmenköy gibi olmayabilir.

Bir de Ali Özçalılkan’a bir uyarım var. Orta saha 60’ıncı dakikadan sonra oyundan kopuyor. İzlediğim son iki maçta bunu gözlemledim, benden söylemesi.

Hakemlerin tel tel döküldüğü bir haftada bu zor maçı mükemmele yakın yöneten orta hakem Ecvet Kanatlı belki de Faye ile birlikte maçın yıldızı idi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 499 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler