1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BU NASIL İŞ?
BU NASIL İŞ?

BU NASIL İŞ?

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu bugün sabah 09.30’da Maliye Bakanı Ersin Tatar’ı ziyaret ederek 145 bin 173 lira 56 kuruş olarak hesaplanan vergi borcunu takdim edecek. Öte yandan Bakanlar Kurulu 22 Şubat 2012 tarihinde 8 kulüp ve 1 federasyona

A+A-

 

 

 

FEDERASYON VERGİ ÖDÜYOR, DEVLET DAĞITIYOR

 

 

 

158 BİN TL KATKI... Bir yandan Futbol Federasyonu’ndan “vergi” alan devlet diğer yandan Bakanlar Kurulu kararı ile spor kulüplerine “para” dağıtıyor. 22 Şubat tarihli Bakanlar Kurulu’nun kararı ile 8 kulüp ve 1 federasyona toplamda 158 bin TL katkı yapıldı.

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu bugün sabah 09.30’da Maliye Bakanı Ersin Tatar’ı ziyaret ederek 145 bin 173 lira 56 kuruş olarak hesaplanan vergi borcunu takdim edecek. Öte yandan Bakanlar Kurulu 22 Şubat 2012 tarihinde 8 kulüp ve 1 federasyona toplamda 158 bin Türk Lirası gibi bir meblağı katkı olarak dağıtma kararı aldı.

1 Mart tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan kararlarda Vadili Türk Çiftçiler Birliği, Ötüken Türk Kardeş Ocağı ve Akçay Spor Kulübü’ne Spor Dairesi Müdürlüğü bütçesinde yer alan “Spor Federasyonları ile Spor Birliklerine Katkı” kaleminden kulüp binaları ve saha bakımı için 10’ar bin TL katkı yapılması onaylandı.

Bakanlar Kurulu, “faaliyetlerini en iyi şekilde sürdürebilmesi amacına yönelik” olarak nitelendirdiği diğer bir katkı daha yaptı. Karara göre Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesi altında yer alan “Spor Federasyonları ile Spor Birliklerine Katkı” kaleminden toplamda 128 bin TL’yi Esentepe, Türkmenköy, Doğan Türk Birliği, Zümrütköy ve Yalova Spor Kulüplerine ve Tenis Federasyonu’na vermeyi kararlaştırdı. Bu miktar içerisinde en fazla katkı 50 bin TL ile Tenis Federaysonu’na yapıldı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 851 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler