1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BU NASIL 'İHTİYAÇ'
BU NASIL İHTİYAÇ

BU NASIL 'İHTİYAÇ'

Kırsal kesim arazisi: SATILIK! Dikmen bölgesinde son olarak Mart ayında devlet tarafından dağıtılan ve partizanlık iddialarıyla gündeme gelen bazı “kırsal kesim arazileri” sahipleri tarafından satışa çıkarıldı. “İhtiyaçlı kişilerR

A+A-

 

 

Kırsal kesim arazisi: SATILIK!

 

 

Dikmen bölgesinde son olarak Mart ayında devlet tarafından dağıtılan ve partizanlık iddialarıyla gündeme gelen bazı “kırsal kesim arazileri” sahipleri tarafından satışa çıkarıldı. “İhtiyaçlı kişiler” adı altında devlet tarafından arsa alan kimi arsa sahiplerinin arazilerine “satılık” diye tabela da asması arsa dağıtımlarındaki adaletsizliği gündeme getirdi.

 

YENİDÜZEN ekibinin müşteri gibi telefonla aradığı arsa sahibi “Yasal olarak bir engel çıkmaz mı” sorusuna “Bir yaparız sorun olmaz”  diye yanıt verdi.

 

 

ARSA SATIŞI MECLİSTE DE GÜNDEM OLDU

 

Dikmen’de dağıtılan kırsal kesim arsalarının ‘satışa’ sunulması, Meclis’te de gündem oldu. CTP-BG Milletvekili Ömer Kalyoncu, hükümet tarafından golifa gibi arsa dağıtıldığını söyledi. Bu arsalara ‘satılık’ tabelalarının konulduğuna işaret eden Kalyoncu, “Bu rezaletin daniskasıdır. Çünkü eve, arsaya ihtiyacı olmayanlara verildi. Daha mürekkebi kurumadan satılığa çıkardılar” diye tepki gösterdi.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1357 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler