1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BU NASIL İHALE?
BU NASIL İHALE?

BU NASIL İHALE?

Dipkarpaz, Yenierenköy yoluna yapılan cephe duvarları ilk kışta göçtü. 7 bin 700 metre uzunluk, 10 metre genişliğe sahip ve 8 milyon 924 bin 189 TL’ye mal olan Dipkarpaz Yenierenköy anayolu, ilk geçirdiği kıştan fire verdi. Yol kenarına örülen duva

A+A-

 

 

 

Dipkarpaz, Yenierenköy yoluna yapılan cephe duvarları ilk kışta göçtü.

7 bin 700 metre uzunluk, 10 metre genişliğe sahip ve 8 milyon 924 bin 189 TL’ye mal olan Dipkarpaz Yenierenköy anayolu, ilk geçirdiği kıştan fire verdi. Yol kenarına örülen duvarlar, yoğun yağan yağmur sonrası göçerek yolu trafiğe kapattı.

 

YOL TRAFİĞE KAPANDI

 

Dipkarpaz, Yenierenköy anayolunun yapımı 2 yıl sürmüş, geçtiğimiz Mayıs ayında ise kullanıma açılmıştı. Yol yapımı sırasında ölümlü trafik kazasına sebep olan yolun kenarındaki cephe duvarları yağan yağmura dayanamayarak 2 yerinden göçtü. Yolun trafiğe kapanmasına sebep olan taş ve toprak yığınından dolayı yol banketten genişletilerek trafiğin taşların yanından devam etmesine sebep oluyor. Yolu kapatan taş ve toprak yığını, halen toprak kaymasından dolayı, yağmurlar son bulmadan kaldırılamıyor. Yolda bulunan duvarın başka yerlerinde de kırılma tehlikesi olmasına rağmen, toprağın halen kaymaya devam ettiği için yağmur durana kadar bir çalışma yapılamıyor.

 

İNSAN HAYATINA DAHA FAZLA ÖNEM VERİLMELİ

 

Köye geçiş için başka alternatif yol olmadığını belirten köylüler ise, bu yolu korkarak kullandıklarını ve daha yapılalı 1 yıl olmamasına rağmen şimdiden patlamaya başladıysa ileriki yıllarda daha büyük tehlike saçacağından yakınıyorlar. Köylüler bu yolun yapılma aşamasında da tedbirsizlikten bir can aldığını söyleyerek yetkililere insan hayatına daha fazla önem verilmesi gerektiğini söyledi.

Dipkarpaz Belediye Başkanı Mehmet Demirci, duvarı yapan şirketin göçüğü kaldırma çalışmaları sürdüğünü ancak tamamen kaldırmak için yağmurun bitmesini beklediklerini söyledi. Demirci, duvarın göçme nedenin sağlam olmayışından kaynaklı fazla yağan yağmura bağladı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1745 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler