1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Bu nasıl ‘egemenlik’!..
Bu nasıl ‘egemenlik’!..

Bu nasıl ‘egemenlik’!..

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, kendi egemenliği altında bulunan topraklar üzerinde hak sahibi değil mi? ‘Egemen bir devletiz’ söylemlerini nakarat haline getiren Eroğlu, geçtiğimiz hafta bir kabulü sırasında yaptığı açıklamalar ile adeta Rum Lid

A+A-

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, kendi egemenliği altında bulunan topraklar üzerinde hak sahibi değil mi? ‘Egemen bir devletiz’ söylemlerini nakarat haline getiren Eroğlu, geçtiğimiz hafta bir kabulü sırasında yaptığı açıklamalar ile adeta Rum Lider Hristofyas’a egemenlik konusunda taviz verdi.

Nasıl mı? Geçtiğimiz hafta Yeşilırmak-Yedidalga üreticiler Birliği’ni kabul eden Eroğlu,Yeşilırmak-Yedidalga arasındaki yolun yapımı konusunu Hristofyas ile görüşeceğini söyledi.

Eroğlu, buna neden olarak da“Yolun Yeşilırmak-Pirgo Kapısı açılması dahilinde projelendirilip konuşulduğunu” ifade etti.

Yedidalga ve Yeşilırmak KKTC sınırları içerisinde değil mi?

Hristofyas’ın 2 Türk köyü arasındaki yolun yapımı konusunda ne gibi bir söz söyleme yetkisi var ki?

Yoksa biz ‘egemen’ değil miyiz? Soruları hemen sorulu verdi.

Eroğlu’nun açıklamalarını duyan üreticiler ise tam da fıkralara konu olabilecek bir talepte bulundu Eroğlu’ndna madem yol yapımı için Hristofyas ile görüşecekti Eroğlu, şu ihraç edilemeyen çilek konusunu da görüşmesini istedi.

Bölgede ürettikleri çileği Ercan üzerinden dünyaya satmak istediklerini söyleyen üreticiler, bu konunun görüşmelerde gündeme getirilmesini talep etti.

 


 

Lefkoşa Kaymakamsız...

Başkent Lefkoşa kaymakamsız… Yaklaşık 2 ay önce emekliliğe ayrılan Müslüm Aykılıç’ın yerine henüz bir kaymakam atanmadı.

Birçok sorumluğu bulunan Kaymakamlık’ta işler çalışanlar tarafından döndürülse de henüz kaymakamlık konusunda bir isim üzerinde de net bir tavır yok.

UBP içerisinde atamalar her zaman kriz halini alırken, şimdi ki krizin de ‘Kim kaymakam’ olacak yönünde…

 


 

Umut, Vakıflar Bankası Müdürlüğü’ne talip

UBP Parti Meclisi üyesi ve Lefkoşa Belediyesi Meclis üyesi Tülay Umut’un Vakıflar Bankası Müdürlüğü’nü istediği kulislerde konuşuluyor.

Bu istemini UBP’nin yetkili kurullarına da ilettiği ancak şimdilik bu yönde herhangi bir kararın üretilmediği söyleniyor.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1084 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler