1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BU NASIL ÇELİŞKİ?
BU NASIL ÇELİŞKİ?

BU NASIL ÇELİŞKİ?

Koli yollama kağıdı yok, Bayram tebriği çok! Koli Yollama Kağıdı tükenen ve bastıramayan Posta Dairesi, PTT’nin belgelerini kullanmaya başladı, ‘Bayram Tebrik Kartı’ bastırıp yollamaktan geri kalmadı… Posta Dairesi’

A+A-

 

Koli yollama kağıdı yok,

Bayram tebriği çok!

 

Koli Yollama Kağıdı tükenen ve bastıramayan Posta Dairesi, PTT’nin belgelerini kullanmaya başladı, ‘Bayram Tebrik Kartı’ bastırıp yollamaktan geri kalmadı…

 

 

Posta Dairesi’nin Haziran ayından bu yana ‘Koli Yollama Kağıdı’ sıkıntısı yaşadığı, yaklaşık bir aydır da Koli Yollama Kağıdı bastıramadığı için, Türkiye’den gelen PTT’ye ait belgeleri kullandığı öğrenildi.

‘Bir ülkenin makbuzu’ anlamına gelen Postamıza ait Koli Yollama Kağıtları bastırılamazken, Posta Dairesi Müdürü’nün oldukça kaliteli baskıyla ‘Bayram Tebrik Kartları’ bastırıp yollaması dikkat çekti.

 

PTT KAĞITLARI KULLANILIYOR

Haziran ayından bu yana Devlet Basım Evin’de bastırılan Koli Yollama Kağıtları ile ilgili eksiklik yaşadığı öğrenilen Posta Dairesi, çözümü PTT’nin belgelerini kullanmakta buldu.

Kuzey Kıbrıs’tan bir yere koli göndermek isteyenlerin işlemleri, Türkiye’den gelen PTT’ye ait kağıtlarla yapılıyor.

 

KOLİ GÖNDERMEDE SIKINTI

‘Gönderi fişi’ anlamı taşıyan Koli Yollama Kağıtları  ‘bastırılamadığı’ için PTT’den gelen kağıtlarla işlem yapan Posta Dairesi’nde bir süre kolilerin gönderilmesinde de sıkıntı yaşandığı öğrenildi.

 

FİYAKALI BAYRAM TEBRİK KARTLARI

Koli Yollama Kağıdı bastıramadığı için PTT’nin kağıtlarını kullanan Posta Dairesi’nin ‘fiyakalı’ Bayram Tebrik Kartları da dikkat çekti.

Koli Yollama Kağıdı bastırılamazken, Posta Dairesi Müdürü Doğan Emiroğulları tarafından gönderilen Bayram Tebrik Kartları da tepki topladı.

Her ay pullar, her özel günde de tebrik kartı bastırmaktan geri kalmayan Posta Dairesi’nin, Kuzey Kıbrıs Posta Dairesi’ne ait yollama kağıtlarını bastıramayıp PTT’den alması akılları da karıştırdı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 857 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler