1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BU KEZ ÇIKACAKLAR MI?
BU KEZ ÇIKACAKLAR MI?

BU KEZ ÇIKACAKLAR MI?

“Avrupa Bilardo Şampiyonası”nda yine Güney Kıbrıs sporcusu ile eşleştik

A+A-

 

 

 

 

Hüseyin Borankan ile eşleşen Panaviotis Petrou’nun maça çıkmamasının ardından, bu kez bu kez Ali Karanfiloğlu ile eşleşen Demetris Kyprianou’nun maça çıkıp çıkmayacağı merak ediliyor

 

Lüksemburg’da düzenlenmekte olan “2012 Erkekler, Kadınlar ve Tekerlekli Sandalye Avrupa Bilardo Şampiyonası” na “10 Top” karşılaşmalarının tamamlanmasının ardından “8 Top” müsabakaları ile devam edildi.

“10 Top” müsabakalarında sporcumuz Hüseyin Borankan ile eşleşen Güney Kıbrıs sporcusu Panaviotis Petrou’nun maça çıkmamasının ardından Güney Kıbrıs ile bir eşleşme de “8 Top”da gerçekleşti. Dün öğlen oynadığı karşılaşmada rakibine mağlup olan ve sporcumuz Ali Karanfiloğlu ile eşleşen Güney Kıbrıs sporcusu Demetris Kyprianou’nun maça çıkıp çıkmayacağı merak ediliyor. Karşılaşma günün ilerleyen saatlerinde oynanacak.

Bu arada “10 Top”da İsviçre adına yarışan Türk asıllı sporcu Murat Ayas’ı mağlup ederek bir üst tura yükselme başarısı gösteren sporcumuz Berk Mehmetcik, İsveçli sporcu Jim Chawki’ye 8 – 4 mağlup olarak ve “10 Top”a veda eden son sporcumuz oldu.

Sporcularımız dün oynanan “8 Top” ilk karşılaşmalarında da başarılı sonuçlar alamadılar. Sabah oynanan karşılaşmalarda Onuç Altur İsviçreli rakibi Pascal Nydegger’e 8 – 1, Hüseyin Borankan Alman sporcu Martin Steinlage’ye 8 – 5, Berk Mehmetcik İsveçli Jim Chewki’ye bu kez “8 Top” da 8 – 1 mağlup oldu. Öğlen oynanan karşılaşmalarda ise Ali Karanfiloğlu Portekizli rakibi Miquel Silva karşısında tutunamayarak, 8 – 2 mağlup olmaktan kurtulamadı.

Kadınlardaki temsilcimiz Emete Anıl ise i”8 Top”daki ilk karşılaşmasını Avrupa Şampiyonu olmuş Türkiyeli sporcu Eylül Kibaroğlu ile oynadı. Bir ara 4 -2 öne geçen sporcumuzun maçtan 6 – 4 mağlup ayrılması kafile arasında üzüntü yarattı.

 

 Dün oynanan karşılaşmalarda sporcularımızın elde ettikleri sonuçlar şöyle:

“10 Top”da

Berk Mehmetcik (KKTC) - Jim Chawki (İsveç): 4 – 8

“8 Top”da

Onuç Altur (KKTC) - Pascal Nydegger (İsviçre): 1 – 8

Hüseyin Borankan (KKTC) - Martin Steinlage (Almanya): 5 – 8

Berk Mehmetcik (KKTC) - Jim Chawki (İsveç): 1 – 8

Ali Karanfiloğlu (KKTC) - Miquel Silva (Portekiz): 2 – 8

Emete Anıl (KKTC) – Eylül Kibaroğlu (Türkiye): 4 – 6

 

“8 Top”da ikinci karşılaşmaların eşleşmeleri ise şöyle:

Ali Karanfiloğlu (KKTC) – Demetris Kyprianou (Güney Kıbrıs)

Onuç Altur (KKTC) – Hurique Correria (Portekiz)

Berk Mehmetcik (KKTC) – Erki Erm (Estonya)

Hüseyin Borankan ile Emete Anıl bay geçtiler.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 508 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler