1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Bu Kartal’a şapka çıkartılır
Bu Kartal’a şapka çıkartılır

Bu Kartal’a şapka çıkartılır

Bir takım ancak bu kadar müthiş değişebilir. Sezon başında Gönyeli Stadı’nda K.Kaymaklı karşısında izlediğim ve büyük hayal kırıklığı yaratan Yenicami’den “Ne köy olur, ne kasaba” demiştim. Ancak dün Cihangir karşısında izlediğim Y

A+A-

 

 

Bir takım ancak bu kadar müthiş değişebilir. Sezon başında Gönyeli Stadı’nda K.Kaymaklı karşısında izlediğim ve büyük hayal kırıklığı yaratan Yenicami’den “Ne köy olur, ne kasaba” demiştim. Ancak dün Cihangir karşısında izlediğim Yenicami daha birinci dakikadan başlayarak, doksan dakikaya kadar sahasında çok uzun zamandır yenilmeyen Cihangir’i adeta sürklase etti. İşte, bu Kartal’a şapka çıkartılır.

Tabii, çok ilginçtir ki tüzükler ve talimatlar delinerek görevde tutulan antrenör Osman Emiroğlu’da oyunu okuyuşu ve yaptığı yerinde değişikliklerle oyunun kaderini değiştirirken, bir çok teknik direktör titri taşıyan teknik adamlara da ders verdi.

Daha iki hafta önce, kendi sahasında geçen yılın şampiyonu Çetinkaya’yı 3-1 gibi spektaküler bir skorla perişan eden Cihangir, iki hafta içerisinde bu kadar olumsuz bir çehreye bürünürken, son üç haftadır istikrarlı çıkışını devam ettiren Kartal karşısında adeta acizleri oynadı.

Dün,  kanımca ufak tefek hataları dışında çok iyi bir yönetim gösteren orta hakem Mehmet Sezener’in başlama düdüğü ile atağa kalkan Yenicami Michael’in pasında, oyuna daha konsantre olamayan İbrahim Çıdamlı’nın ceza sahası içerisinde altı pas üzerinden topu dışarı atmasa daha birinci dakikadan 1-0 öne geçecekti.

Oyun alanına 4-4-2 düzeni ile yayılan Yenicami’de Josef, Mehmet Göktaş, Hüseyin Sadıklar ve Çağdaş’tan oluşan geri dörtlü Cihangir forvetlerini durdururken, Hascan, Tansel, Neval ve Behiç’ten oluşan orta saha Cihangir orta sahasına top göstermedi.

Orta sahadaki bu üstünlüğünü İbrahim Çıdamlı ile kanatlardan hücuma döndürmeye çalışan Kartal’da, bu futbolcunun Michael ile olan uyumsuzluğu oyuna yansıyınca, Yenicami’nin   beklenen golü ancak 37. dakikada geldi.

Maçın ilk yarısında, adeta kendisi çalıp, kendisi  oynayan Yenicami’de İbrahim Çıdamlı, Müchael, Neval ve Tansel dikkatli olsalardı, Yenicami daha ilk yarıdan Cihangir’in işini bitirecekti.

İlk yarının 1-0 Yenicami leyhine sona ermesinin ardından, genel kanı Cihangir’in ikinci yarıda toparlanacağı noktasındaydı. Ne gezer. İkinci yarıya da hızlı başlayan Kartal oldu. Cihangir adeta bir acemiler mangası gibiydi.

Defansta, Ferda, Hasan Yaşinses ile Nasuh bocalarken, Kaan tek başına mücadele eden futbolcu idi. Can Özsoy, Fırat, Sezer ve Mustafa Tekpınar’dan oluşan orta sahada ayakta duran tek futbolcu tek golün sahibi Sezer olması, orta sahanın fecaatini ortaya koyuyordu.

Çok etkili iki forvetten biri olan Willam’ın sorumsuzca kendisini oyundan attırmasına ne demeli? Golcü Halil Turan’ın da nafile gayretleri sonuç getiremezken, sonradan oyuna giren Eteme 10 kişilik takımını sırtlayamadı.

Sakın, Cihangir’den kimse bana bu yenilgiyi orta hakem Sezener’e bağlamasın. Bana göre Sezener çok  iyi bir maç yönetti. Cihangir, maçtan sonra hocaları Fırat Canova’nın dediği gibi, yenilginin  nedenini Cihangir’in kötü performansında arasın.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 402 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler