1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BU KADARI DA PES
BU KADARI DA PES

BU KADARI DA PES

Yeşilyurtlu Bülent Ecevit Sanlı'nın isyanı, partizanlığa… 30 senedir ekip biçtiği, üretim yaptığı tarla, bir başkasına kiralanmış şimdi. İddiası: "Çünkü parti militanı. Üstelik devlet memuru ve ihtiyacı yok. Üstelik, tarım işi de yapmayacak." "Babam

A+A-

 

 

9 kardeş… "Hiç birimiz memur olmadık, istemedik" diyor... Uzun yıllar adanın güneyinde çalıştı. Yeşilyurt'ta çiftçilik yapıyor. "Onu da yaptırmıyorlar" diyor ve ekliyor:

"Partizanlığın bu kadarı artık hepimizi bezdirdi"

Yeşilyurtlu Bülent Ecevit Sanlı'nın isyanı, partizanlığa…
30 senedir ekip biçtiği, üretim yaptığı tarla, bir başkasına kiralanmış şimdi.
İddiası: "Çünkü parti militanı. Üstelik devlet memuru ve ihtiyacı yok. Üstelik, tarım işi de yapmayacak."
"Babam o kadar milliyetçiydi ki, ismimi Bülent Ecevit koydu. Türk askeri geldiğinde, tosun kesmişti. Az para değildi o zaman."
Sözlerine böyle başlıyor.
Sonra gözleri doluyor, öfkeyle anlatıyor:
"Ama ne oldu, gördük milliyetçilik görüntüsüyle memleketi yönetenleri. Kendi parti militanlarına ülkeyi peşkeş çekmek dışında ne yapıyorlar. Şimdi, otuz senedir ektiğimiz tarlayı da bir partililerine verdiler."
"Bu tarlayı babam ekiyordu… Biz ektik. Tam otuz senedir. Tarım arazisi. Devlet memuru bir militanlarına verdiler, kiralayan adama soruyorum niyeti tarım değil, inşaat yapacakmış. Tapu'ya gittik, kimseye kiralanamayacağını söylediler. Devlet Emlak Malzeme, araya bir milletvekili girince vermiş. Dilekçe yaptım, almadılar. Bu kadar partizanlık, bu kadar ayrımcılık, ayıptır…"

AYRINTILAR BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1418 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler