1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BU KADAR DA OLMAZ
BU KADAR DA OLMAZ

BU KADAR DA OLMAZ

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde dün, engelli bir vatandaşın başına gelenler; pes dedirtti.

A+A-

 

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde dün, engelli bir vatandaşın başına gelenler; pes dedirtti. Hastane’nin poliklinik bölümüne gitmek için, polikliniğin önündeki özel park yerine arabalarını parkeden Faize Erdoğan ve ailesi; polikliniğe giren kapının kilitli olduğunu görünce, görevlilerden kapıyı açmasını rica etti. Görevlinin ise, idarenin emri nedeniyle kapıyı açamayacağını söylemesi; aileyi çileden çıkardı. Bu tip durumlarda inisiyatifin engelli kişiler lehine kullanılarak derhal kapının açılması ve hatta görevlilerin de yardımda bulunması gerekirken; engelli vatandaş dar bir girişten, dört kişinin yardımıyla polikliniğe geçebildi

ENGELLİLER İÇİN TEK GİRİŞTE KİLİTLİ

Hastane polikliniğine girebilmek için mevcut tek kapının da kilitli oluşu ve yalnızca idarecilerin kendi istedikleri dönemlerde açılması; ülkenin her tarafında olduğu gibi, hastanelerde de haksızlıkların süregeldiğini gösterdi. Öte yandan poliklinik önünde şahsi arabaların kaldırımlar üzerinde park halinde oluşu; bu keyfi uygulamaların ne kadar gerçek olduğunun kanıtı oldu.

“ENGELLİYİZ DİYE HER GİTTİĞİMİZ YERDE ENGELLENMEK ZORUNDA MIYIZ”?

Mağdur duruma düşen Faize Erdoğan’ın eşi, Ahmet Erdoğan ise; gittikleri birçok yerde bu tip problemlerle karşılaştıklarını ve engelli olmalarından dolayı sürekli engellenmekten sıkıldıklarını belirtti. Eşinin yalnız gelmesi halinde, içeriye giremeyeceğini ve gereken kontrollerini yapamayacağını belirten Erdoğan; poliklinik önüne yapılan rampanın dahi kullanıma müsait olmadığını ve artık insanların bu tip konularda duyarlı davranmasının bir zorunluluk olduğunu dile getirdi. Hastane yönetimi için ise; çalışma şevklerini kaybettiyseler, yerlerini genç ve dinamik insanlara bıraksınlar diyen Erdoğan; ülkedeki yönetim zihniyetine de sitemde bulundu.

 

 

 

Bu haber toplam 1373 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler