1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BU KAÇINCI YALAN'
BU KAÇINCI YALAN

'BU KAÇINCI YALAN'

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, UBP hükümetinin El Sen’e verdiği “Özerkleşme” sözünü tutmadığını belirterek, “Bu kaçıncı yalan” dedi.

A+A-

 

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, UBP hükümetinin El Sen’e verdiği “Özerkleşme” sözünü tutmadığını belirterek, “Bu kaçıncı yalan” dedi.

 

Parti Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, katıldığı bir televizyon programında gündemdeki konulara yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Geçtiğimiz aylarda Kıb-Tek’te yaşanan sorunlar üzerine yapılan grevler sürerken, El Sen ile masaya oturarak “Özerkleşme” sözü veren ve bu konuda Bakanlar Kurulu kararı çıkaran Başbakan İrsen Küçük’ün, şimdi ‘ “Özerkleşme uygun değil” dediğine işaret eden Çakıcı, “Sayın Küçük, koltukta kalmak uğruna her türlü yalana başvurmaktadır. Esen rüzgarlara göre, bir gün ‘özelleştirme’, bir başka gün ‘özerkleştirme’ diyen Başbakan’dan halk uğruna yararlı bir icraat yapmasını beklemek artık hayalden de ötedir” dedi.

Başbakan Küçük’ün, “çalışanların endişeye kapılmaması” yönünde telkinde de bulunduğunu vurgulayan Çakıcı, “Sayın Küçük, göreve geldiğiniz günden itibaren verdiğiniz sözlerin tam tersini yaptınız. Eşel mobil, emeklilerden vergi kesilmesi konularında doğru söylemediniz. Resen vergi, KDV, seyrüseferle ilgili sözlerinizi de tutmadınız. Yeni havayolları konusunda yalan söylediniz. Sendikalar verdiğiniz yazılı taahhütler de yalan çıktı. Son olarak da Elektrik Kurumu konusundaki sözünüzü tutmadınız. Şimdi de çıkmış ‘çalışanlar endişeye kapılmasın diyorsunuz”. Size artık kim inanır sayın Küçük” diye konuştu.

Hükümeti vatandaşı fakirliğe itmek ve halkın öz varlıklarını peş keş çekmekle suçlayan Çakıcı, “Halkın varlıklarını peş keş çekmek, geleceğini ipotek altına almak kimsenin hakkı değildir” dedi.

TDP olarak yaşananlara karşı direniş gösterdiklerini ve göstermeye de devam edeceklerini belirten Çakıcı, yaşanan tüm bu olumsuz, keyfi, yasadışı gelişmeleri içine sindiremeyen tüm kesimlerin direnişe katılmasını istedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 600 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler