1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BU KAÇINCI ‘TAAHHÜT’?
BU KAÇINCI ‘TAAHHÜT’?

BU KAÇINCI ‘TAAHHÜT’?

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları ile Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Savaş Bozat, Başbakan İrsen Küçük’ten yeni bir ‘taahhüt’ aldı.

A+A-

 

 

Fayka KİŞİ

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları ile Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Savaş Bozat, Başbakan İrsen Küçük’ten yeni bir ‘taahhüt’ aldı.

Dün sabah Mayıs ayı maaşlarını alamayan çalışanlar, belediye binasında şok bir eylem yaptı. Eylemin ardından sendika başkanı ile birlikte Başbakanlığa giden Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, Başbakan İrsen Küçük ile görüştü.

Görüşmenin olumlu geçtiğini söyleyen Bulutoğluları, görüşme hakkında YENiDÜZEN’e açıklamada bulundu.

“BAZI TAAHHÜTLER ALDIK”

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, sendika ile birlikte arayışa girdiklerini ve bu bağlamda dün Başbakan İrsen Küçük ile görüştüklerini ve görüşmeden olumlu ayrıldıklarını açıkladı.

Bulutoğluları, en başta çalışanların ödenmesini ve hizmetlerin yeniden başlaması için hükümetten yardım talebinde bulunduklarını ifade etti.

Başbakan İrsen Küçük ile yapılan görüşmenin olumlu geçtiğini kaydeden Bulutoğluları,  Başbakan Küçük’ün en erken sürede gerekli görüşmeleri yapacağını ve yardımcı olacağı sözünü aldıklarını belirtti.

Sendika ile toplantıdan ayrılırken bu sorunun çözüleceği konusuna umutlandıklarını ifade eden Bulutoğluları, maaşların ödenmesinin ardından sendikayla birlikte gerekli tedbirleri alıp yola devam edeceklerini kaydetti.

 

100 KİŞİ DURDURULACAK…

Başbakan İrsen Küçük’ü bir müddet bekleyeceklerini söyleyen Bulutoğluları, çalışanların maaşlarının ödenmesinin ardından ise Sayıştay Raporu’na göre hareket edileceğinin altını çizdi.

Bulutoğluları bu bağlamda, istemeden de olsa 100 kişinin işine son vereceğini söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 719 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler