1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BU İNANCIN ZAFERDİR'
BU İNANCIN ZAFERDİR

'BU İNANCIN ZAFERDİR'

Telsim Birinci Lig’de ilk yarının 9’uncu haftası göreve gelerek 6 puanı bulunan Hamitköy’ü sezon sonunda Süper Lig’e taşımayı başaran Mehmet Ali Özgürgün, elde edilen başarıyı “İnancın zaferi” olarak nitelendirdi. Özgür

A+A-

 

Hamitköy’de inanılmazı başaran Teknik Direkör Mehmet Ali Özgürgün,  elde edilen başarıyı anlattı

 

 

 

Telsim Birinci Lig’de ilk yarının 9’uncu haftası göreve gelerek 6 puanı bulunan Hamitköy’ü sezon sonunda Süper Lig’e taşımayı başaran Mehmet Ali Özgürgün, elde edilen başarıyı “İnancın zaferi” olarak nitelendirdi. Özgürgün Süper Lig’e dönmenin mutluluğunu yaşadıklarını, bu başarının Hamitköy camiasına hayırlı olmasını diledi

 

Necmi Belge

Dört sezon önce düştüğü SüperLig’e play-off maçlarının sonuncusunda yeniden yükselen Hamitköy’de başarının mutluluğu hakim. Geçtiğimiz gün Girne 20 Temmuz Stadı’nda rakibi Mormenekşe’yi muhteşem bir oyundan sonra adeta sürklase ederek 4-2’lik bir galibiyete imzasını atan Hamitköy’ün başarılı Teknik Direktörü Mehmet Ali Özgürgün, duygularını YENİDÜZEN’le paylaştı.

 

ÖZGÜRGÜN “HAMİTKÖY’E GELDİĞİMDE DÜŞME POTASINDAYDI”

Mehmet Ali Özgürgün, ligin 9’uncu haftasında göreve geldiğinde Hamitköy’ün 6 puanla 12’nci sırada ve düşme potasında bulunduğunu anımsatıken, önce bu takımın yeniden bir düzenlemeye ihtiyacı olduğunu hissteğini söyledi.

İlk yarının sonuna kadar olan 9 ile 13’üncü hafta arasında takımın durumunu izlediğini  ifade eden Özgürgün, devre arasında takıma uyum sağlamayamayan bazı futbolcular ile yolları ayırırken, takımın bünyesine uyum sağlayacağını düşündükleri futbolcuları transfer ettiklerini söyledi.

 

“İKİNCİ YARIYA FIRTINA GİBİ GİRDİK”

Ara transferde, Yenicami’den Erkan Kabasakal, Gönyeli’den Zeka Şakir, Göçmenköy’den Kenan ve Görneç’ten Salih Işık’ı kadrolarına dahil ettiklerini belirten Özgürgün, ikinci yarıya arka arkaya beş maçı kazanarak fırtına gibi girdiklerini vurguladı.

Altıncı maçta Serdarlı ile kendi sahalarında berabere kaldıklarını anımsatan Özgürgün, Esentepe deplasmanında Kenan’ın ayağının kırılmasının kendilerini olumsuz etkilediğini söyledi.

 

“SAKATLIKLAR BİZ OLUMSUZ ETKİLEDİ”

Özgürgün, Esentepe karşılaşmasından sonra gittikleri Mormenekşe deplasmanında Kenan’ın ve Göçer sakatlıklarına Celal’ın da asker olması nedeniyle oynayamamaları ve bunlara ek olarak, Sadullah’ın da bu maçta sakatlanması sonucu, 85’inci dakikada yedikleri bir frikik golüyle mağlup olduklarını belirtti.

Bu yenilgiden sonra arada dört galibiyetle Çanakkale, Alsancak Yeşilova, Binatlı ve Görneç’i geçtiklerini ifade eden Özgürgün, Görneç maçı ile play-off’u garantilediklerini ve bu havayla kendi sahalarında çıktıkları maçta Lider Gençlik Gücü ile 90’ıncı dakikada yedikleri gol ile berabere kaldıklarını anımsattı.

 

“PLAY-OFF’DA BAŞARILI OLACAĞIMIZA İNANIYORDUK”

Özgürgün, Play-off’a geldiklerinde Süper Lig’e çıkacaklarına bir kez daha inandıklarını iddia ederken, Play-off’u n ilk maçında Türkmenköy 2-0, ikinci maçta Görneç’i de 5-0 yenerek bir anlamda kader maçı olan Mormenekşe maçına çıktıklarını söyledi.

 

“MORMENEKŞE MAÇINDA SADECE GALİBİYET İŞİMİZE YARIYORDU”

Mormenekşe maçına çıkarken, bu maçta kendilerine sadece galibiyetin yaradığının bilincinde olduklarını söyleyen Özgürgün, maça bu bilinçle başladıkklarını belirtti. Mormenekşe maçının  zor bir maç olduğunu dile getiren Özgürgün, üstelik oyunun ilk yarısında Serkan Sakallı’nın kırmızı kart görmesiye 10 kişi kaldıklarını ancak futbolcularının inanılmaz bir efor harcayarak, bu açığı kapattıklarını vurguladı.

Özgürgün, sonuçta eksik kalmalarına rağmen futbolcularının müthiş mücadelesiyle sahada bir fazla göründüklerini hatta, dokuz kişi kaldıklarında bile bu görnütüyü verdiklerini iddia etti.

 

“HAKEMİN BİTİŞ DÜDÜĞÜ İLE DUYGUSAL ANLAR YAŞADIM”

Hakemin bitiş düdüğü ile hem sevinç hem de üzüntü ile duygulu anlar yaşadığını ve gözyaşları döktüğünü ifade eden Özgürgün, bir gün önce de çok sevdiği anneannesini yitirdiğini söyledi.

Şu an Süper Lig’e dönmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Özgürgün, bu başarının Hamitköy camiasına hayırlı olmasını dilediğini ifade etti.

Özgürgün,  bu kadronun takviye edilmesi halinde Süper Lig’de başarılı olacağına inandığını belirtmensin ardından, bundan sonra ne yapacağım konusunda henüz karar vermediğini, Hamitköy ile yeniden masaya oturabileceğini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 676 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler