1. HABERLER

  2. DERGİLER

  3. Bu haftanın ünlüsü Calvin Harris
Bu haftanın ünlüsü Calvin Harris

Bu haftanın ünlüsü Calvin Harris

Kylie Minogue, Sophie Ellis-Bextor, Dizzee Rascal ve Rihanna dahil olmak üzere diğer sanatçılar için şarkılar yazmış ve bestelemiştir. Diğer bir özelliği ise, üç kez dünyanın en zengin DJ’i seçilmesidir.

A+A-

Ersin Kaşif


Dünyanın en ünlü genç nesil müzik sanatçılarını sayfamıza taşımaya devam ediyor ve Calvin Harris’i sizlerle buluşturuyoruz. Calvin Harris’i daha yakından tanımak isteyenler için birkaç not paylaşalım. Calvin Harris (Adam Richard Wiles) 17 Ocak 1984 Dumfries İskoçya doğumludur.Onun çocukluk kahramanı Steve McManaman’dı. Futbolcu olma hayalleri bile kurmuştur fakat müzik onun için en iyi seçim olmuştur. Gençlik yıllarında elektronik müzik demoları kaydetti.  News of the World haberlerine göre, Harris bu kayıtlar sırasında asosyal bir kişi olmuştur. İlk şarkılarını 1999 ve 2002 yılları arasında yayınlamıştır fakat  bir başarı elde edememiştir.  2007 yılına gelindiğinde ise,  ilk albümü “I Created Disco”‘yu piyasaya sürmüştür.

İlk albümü I Created Disco’yu 15 Haziran 2007’de piyasaya sürdü. Bu albümden çıkan “Acceptable in the 80s” ve “The Girls” teklileri listelerde üst sıralarda yer aldı. İkinci albümü Ready for the Weekend’i 2009’da piyasaya sürdü.  Bu albüm UK Album Chart listesinde 1 numarayı kadar yükseldi. Bu albümden “I’m Not Alone”, “Ready for the Weekend”, “Flashback” ve “You Used to Hold Me” adında 4 tekli çıkardı.


“L.E.D. Festival” başlıklı bir remix albümünü bir derginin Ağustos sayısında ücretsiz bir albüm olarak 2010 yılı Temmuz ayında yayımlanmıştır. Kylie Minogue, Sophie Ellis-Bextor, Dizzee Rascal ve Rihanna (uluslararası listelerde büyük başarı kazanan ‘We Found Love’) dahil olmak üzere diğer sanatçılar için şarkılar yazmış ve bestelemiştir. Bu arada, belirtmeden geçemeyeceğimiz diğer bir özelliği ise, üç kez dünyanın en zengin DJ’i seçilmesidir. 2016 gibi yakın bir tarihteki serveti 185 milyon dolardı. Hem söz yazarı hem de prodüktör. Ne dersiniz sizce de değer değil mi?

 

Bu haber toplam 813 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Adres Kıbrıs 373 Sayısı

Adres Kıbrıs 373 Sayısı

Önceki ve Sonraki Haberler