1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BU GİDİŞLE OKULLARI AÇMAYACAĞIZ'
BU GİDİŞLE OKULLARI AÇMAYACAĞIZ

'BU GİDİŞLE OKULLARI AÇMAYACAĞIZ'

KTOEÖS, yeni ders yılının başlamasına bir hafta kala sorunlar ile ilgili açıklama yaptı.

A+A-KTOEÖS, yeni ders yılının başlamasına bir hafta kalırken Eğitim Bakanlığı’nın halen sorun çözecek ciddi tek bir adım atmadığını savunarak, bu gidişle devlet okullarının, sorunlar nedeniyle eğitime başlayamayacağı uyarısında bulundu.

KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel yazılı açıklamasında, “Günlerdir çabalıyoruz. Bu kadar maskaralık yeter diyoruz. Devlet okullarını sahipsiz bırakanlara, halkla dalga geçenlere çağrı yapıyoruz. Bu gidişle okulları açmayacağız. 2012-2013 yılına eylemlerle başlayacağız. Aylardır mücadele ediyoruz ancak sorumlu muhatap bulamıyoruz. Devlet okulları, kamusal eğitim, yoğun çıkar çatışmalarına dönen UBP kurultayından önemsiz olamaz” ifadelerini kullandı.

En önemlisi binlerce üniversite mezunu işsiz varken genel orta öğretimdeki okulların 1500 ders saatinden fazla boş dersle öğretmensiz açılacağını ifade eden Gökçebel, 45 okulun hemen hemen hepsinde öğretmen, 3 okulda müdür, 8 okulda müdür muavini eksikliğiyle eğitim zilinin çalacağını anlattı.

Okul kitapları, müfredat programı oynamaları, yeni gelen öğrenciler, sınıf kalabalıkları, Oğuz Veli Ortaokulu, Atleks Sanverler Ortaokulu ve diğer okullara zorla yığılan fazladan kayıtlar, devam eden veya başlamayan inşaatlar, bütçesizlik derken, okulların yarı yıla kadar sorun yumağı olmaya devam edeceğini savunan Gökçebel, şunları kaydetti:

“Yaz tatili boyunca tüm çabalarına rağmen kış uykusundan uyanmayan, üstelik nakil tüzüğü, ilahiyat alanı, Bakanlar Kurulu kararları, ek bütünleme, izin kullandırmama, yasadışı cezalandırma, maaş kesme, nakillerin Kamu Hizmeti Komisyonuna gönderilmemesi gibi anti demokratik, yasa dışı, iş bilmez davranışlarla öğretmen, veli, öğrenciyi bezdiren, moral motivasyonu çökerten Eğitim Bakanlığında hala daha sorunları konuşup çözecek merci bulunmamaktadır.”

 

 

Bu haber toplam 776 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler