1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Bu Düzkaya şahane
Bu Düzkaya şahane

Bu Düzkaya şahane

Telsim Süper Ligi’nin ikinci yarısına adeta bambaşka bir takım olarak giren Düzkaya, ard arda kazandığı üç maçtan sonra dün de, bire bir rakibi Tatlısu’yu Beylerbeyi Dr.Ali Özsoy Stadı’nda 3-1 gibi farklı bir skorla yenerken, alt sıralar

A+A-

 

Telsim Süper Ligi’nin ikinci yarısına adeta bambaşka bir takım olarak giren Düzkaya, ard arda kazandığı üç maçtan sonra dün de, bire bir rakibi Tatlısu’yu Beylerbeyi Dr.Ali Özsoy Stadı’nda 3-1 gibi farklı bir skorla yenerken, alt sıraları hatta orta sıraları darmadağın etti.

Bu maça kadar, şampiyonukta iddialı Yenicami’yi, Lefke’yi ve Doğan Türk Birliği’ni farklı yenerek adeta ikinci yarının lideri olan Düzkaya oynadığı müthiş futbol ile “ bugüne kadar nerdeydiniz?” sorusunu gündeme getirdi. Bu Düzkaya, treni kaçırmasaydı sergilediği muhteşem futbol ile zirveye oynayan bir takım olurdu. Dünkü görüntü şampiyonluğa oynayan bir Düzkaya’nın sahada olduğu gerçeğiyidi.

Devre arasında yerli transferde  Şenol’u, Gürçin’i ve Halil Çürük’ü, yabancı transferde Noah ve Sherman’ı  kadrosuna dahil eden Düzkaya özelikle, Sherman’da adeta jack-pot bir transfer yaptı.

Bu arada, böyle süper bir takımı kuran Düzkaya Başkanı sevgili dostum Mehmet Hulusioğulları’nı ve  düşmüş denen bu takımda yürekli bir şekilde  görev alan ve yenilmez bir armada yaratan Teknik Direktör Mustafa Piro’yu ayakta alkışlarım.

Dün, vasat bir yönetim gösteren hatta tartışmalı bir penaltı kararı veren orta hakem Ecvet Kanatlı’nın başlama düdüğü ile ev sahibi Tatlısu’yu kalesine hapseden Düzkaya’nın karşısına kaleci Mehmet Emin çıktı ve yerinde kurtarışlar ile takmını oyunda tuttu.

Orta sahada İbrahim Eker, Serdar Dural, Halil Çürük ve Noah Gabriel ile adeta hegomonya kuran kırmızı-beyazlılar hücumda  Sherman ve Şenol ile Tatlısu kalesini topa tuttu.

Bu dakikalarda orta sahada bir türlü organize olmayan Tatlısu’da Morris yalnızları oynadı. Emin, tüm kaptığı topları rakibine kaptırırken, Hüseyin Özbaysal’ın İsmail ile  kademe hataları, Nurettin, Samra   bir türlü organize olmadığı gözlemlendi. Ali Akbulut’un getirdiği toplarda da başta  Hasan Özgür olmak üzere Kamil Ergenekon’un buluşamaması, Tatlısu’yu gol yollarında etkisiz kıldı.

Aslında, karşılaşmanın ilk yarısında Düzakaya üstünlüğünü kırmaya çalışan Tatlısu ancak, ilk yarının son 20 dakikasında dengeyi sağlayabildi.  Bu yarıdaki en önemli hareket 42.dakikada Serdar’ın İsmail tarafından ceza sahası içerisindeki düşürülüşüne orta hakem Ecvet Kanatlı’nın devam demesiydi. Bizim, bulunduğumuz yerden bu hareket kesin penaltıydı.

İşte, bu penaltıyı vermeyen Kanatlı, ikinci yarıda İsmail’in yine Serdar’a yaptığı hareketi penaltı ile değerlendirmesi yine bir tartışmalı kararı ortaya çıkardı. Halbuki, bu pozisyonda İsmail’in hareketi normal sarj koşullarındaydı.

52.dakikada gelen bu penaltı golü zaten iyi bir gününde olmayan Tatlısu’yu dağıttı. Ardından, kanımca Kıbrıs standartlarının üstünde bir futbolcu olan Sherman’ın resitali başladı. İşte, bu Sherman 74.dakikada Tatlısu defansını ipe dizer gibi geçerek, ikinci golü filelere gönderdi.

Ne var ki, bu golden sonra nafile saldırıya geçen Tatlısu’da Morris’in golü umutları yeşerttiyse de, son dakikada gelen Gürçin’in golü Tatlısu’yu Dr. Ali Özsoy’un çimlerine gömerken, Düzkaya’nın ayak seslerinin daha yüksek duyulmasına neden oluyordu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 769 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler