1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Bu defa pahalıya mal olmadı
Bu defa pahalıya mal olmadı

Bu defa pahalıya mal olmadı

Gönyeli son şanslarını kullanıp en azından galip gelerek daha fazla prestij kaybetmemek için Bağcıl karşısına çıktı. Bağcıl da kendi evinde ve çok da fazla olmayan seyircisi önünde galip gelerek bir an önce tehlikeli sayılabilecek bölgeden uzaklaşmak düşü

A+A-

 

 

Gönyeli son şanslarını kullanıp en azından galip gelerek daha fazla prestij kaybetmemek için Bağcıl karşısına çıktı. Bağcıl da kendi evinde ve çok da fazla olmayan seyircisi önünde galip gelerek bir an önce tehlikeli sayılabilecek bölgeden uzaklaşmak düşüncesi ile maça başladı. Bağcıl’ın Gönyeli’den belirgin bir üstünlüğü olduğunu vurgulamak lazım. Maç başından itibaren kanatlarını da kullanarak gol bulmaya çalıştı.

Klasik geri dörtlüsünün önünde Abdullah ön libero olarak görev yaptı. Abdullah’ın önünde Samuri ve Kerim orta alanı paylaşırken Hakan, Jacques ve Smart ileride üç kişiyle ofansif olarak görev yaptılar.

Yıllardır ülkemizde top koşturan Jacques sahip olduğu futbol mentalitesinden pek fazla birşey kaybetmese de fiziksel olarak artık eski gücünde olmadığını izleyenlere hissettiriyor. Topu direklere isabet ettirmesini şanssızlığına bağlasak da eskiden yüzde yüz gol olur dediğiniz pozisyonlarda ya ağır kalıyor yada topu istediği gibi kullanamıyor.

Bağcıl ilk golünü sürpriz bir şekilde Samory’nin ayağından kazandı. Yaklaşık 25-30 metreden attığı gol güzel bir goldü ancak ofansif özellikleri olmayan Samuri’nin daha farklı bir gol atması da zaten beklenemezdi. Ayni şekilde Hakan Altın’ın golü de uzak mesafeden geldi, ancak hem estetik açıdan daha güzel bir goldü hem de hazırlanış açısından ölçülüp tartılarak atılan bir goldü.

Bağcıl kalecisi Ahmet Gardiyanoğlu hava toplarındaki hakimiyeti ile kalesinde güven veriyor. Bağcıl ilk devre bulduğu iki golle devreyi kapattı. Sadece devreyi değil gol perdesini de kapattı. İkinci devre eline geçirdiği fırsatları cömertçe harcaması onları maçın son bölümlerinde hiç de sıkıntıya sokmadı, zira Gönyeli attığı bir gol dışında öyle daha fazla gol atacak ve Bağcılı bunaltacak atakları maçın son bölümlerinde dahi geliştiremedi.

Hişam hoca ilk yarıda Bülent ve Kadri’den istediği verimi alamayınca ikinci yarıya onların yerine farklı oyuncularla oyuna başladı, buna rağmen oyunu bir türlü forse edip sonuca gidecek organize atakları gerçekleştiremediler.

Gönyeli gerçekten kötü bir görüntü çiziyor. Kötü olan Gönyeli’nin bu görüntüsü ile eğer düşerse bir alt ligde de işinin zor olacağıdır. Bağcıl da artık şampiyonluk kovalayan o eski kimliğini tekrar kazanmalıdır. Aksi takdirde seyirci erozyonuna uğramaya devam edecek. Boş türbünlere oynamak futbolcuların da motivasyonunu olumsuz etkiliyor.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 599 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler