1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BU DA OLDU
BU DA OLDU

BU DA OLDU

Gazimağusa bölgesinden beş belediye başkanı ve UBP Gazimağusa Milletvekili Ahmet Eti’nin dün UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük’ü ziyaret ederek destek belirttiği açıklandı. Ziyarette, Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel de hazır

A+A-

 

Gazimağusa bölgesinden beş belediye başkanı ve UBP Gazimağusa Milletvekili Ahmet Eti’nin dün UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük’ü ziyaret ederek destek belirttiği açıklandı.

Ziyarette, Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel de hazır bulundu.
UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük’ün adaylık ofisinden yapılan açıklamaya göre, ziyarette konuşan İskele Belediye Başkanı Halil Orun, Ahmet Eti ile yaptıkları görüşme çerçevesinde istikrardan yana bir görüş birliğine vardıklarını ifade etti.

UBP Gazimağusa Milletvekili Ahmet Eti de, delegelerden gelen çağrıya kulak tıkamanın mümkün olmadığını kaydederek, desteğinin Küçük’ten yana olacağını açıkladı.

Açıklamaya göre, basının sorularına da cevap veren Küçük, Gazimağusa ilçe kongresinde de açıkladığı gibi, kurultayın bittiğini ve “Cumhurbaşkanının taraf olmasının yasaya uymadığını” ifade etti.
Küçük bir soru üzerine, Kaşif’in basın toplantısında “Türkiye’den yetkililerin kurultaya karıştığı” söylemlerine değinerek, bu söylemlerin yanlış olduğunu, Türkiye’den yetkililerin düzenli aralıklarla KKTC’ye ziyaretlerde bulunduğunu, buradan da Türkiye’ye ziyaretler yapıldığını vurguladı.

“Herhalde TC Başbakanı Erdoğan ile en çok görüşebilen başbakanım” diyen Küçük, karşılıklı görüş alışverişinde bulunmanın, birinci elden sorunların aktarılarak karşılıklı değerlendirme yapabilmenin önemine dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun istediği herkese destek olabileceğini, kendisinin buna hiçbir itirazı bulunmadığını belirten Küçük, “Ancak Cumhurbaşkanlık makamının bu işlerde kullanılmaması gerektiğine inandığını” belirtti.

ETİ NELER SÖYLEMİŞTİ?

Hatırlanacağı üzere kısa bir süre önce Sağlık Bakanlığı’na atanmayı bekleyen Ahmet Eti, Ertuğrul Hasipoğlu’nun Sağlık Bakanı olarak atanmasının ardından, Başbakan Küçük’ü ağır sözlerle eleştirmişti. Eti, “Başbakan Mağusa'da ne ekmişse onu biçmiştir, İrsen Küçük'e kurultayda destek vermeyeceğim”  demişti.

İşte Eti’nin 18 Eylül 2012 tarihli açıklaması

Ulusal Birlik Partisi Gazimağusa milletvekili Ahmet Eti UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük'ün Kurultay'da Genel Başkan olarak seçilip başbakanlığa devam etmesi halinde ülkenin ve UBP'nin bundan büyük zarar göreceğini dolayısı ile kendisinin de demokratik tepkisini ortaya koyacağını açıkladı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1113 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler