1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BU DA OLDU!
BU DA OLDU!

BU DA OLDU!

KKTC KİMLİĞİNE GÖRE: 30 ŞUBAT DOĞUMLU! Ülkemizde vatandaş olanlara verilen KKTC kimlik kartlarında bazen inanılmaz yanlışlıklar yapılıyor. Mehmet Akkaya isimli vatandaşa verilen 219202 numaralı kimlik kartı bunlardan biri. Bu kimlik kartında Akkaya&#

A+A-

 

 

KKTC KİMLİĞİNE GÖRE:

30 ŞUBAT DOĞUMLU!

 

Ülkemizde vatandaş olanlara verilen KKTC kimlik kartlarında bazen inanılmaz yanlışlıklar yapılıyor. Mehmet Akkaya isimli vatandaşa verilen 219202 numaralı kimlik kartı bunlardan biri. Bu kimlik kartında Akkaya’nın doğduğu il/ilçe olarak ‘Osmaniye’, doğrum tarihi olarak ‘30 Şubat 1970’ ve adres olarak da ‘Yeni Tatlısu - Gazi Mağusa’ gösteriliyor.

 1998 yılında verilen kimlik kartındaki inanılmaz yanlışlıkları yıllarca fark etmeyen Mehmet Akkaya, Lefkoşa’da bir turizm acentesine bilet almaya gittiğinde gördü ve şok oldu. Acenta direktörünün kibrismanset.com'a yaptığı açıklamada, Mehmet Akkaya’ya ait kimlik kartında yapılan yanlışlıklara inanamadığını söyledi. Acenta direktörü şöyle konuştu:

 

TARİHTE BÖYLESİ OLMADI

 

“Bileti düzenlerken, Akkaya’ya doğum tarihini sordum. ‘30 Şubat 1970’ dedi. ‘Olamaz, böyle bir tarih,

tarihte hiç olmadı’ dedim ona. Anlatmaya çalışırken adam bana kimlik kartını verdi. Şok oldum. Susup bakmaktan başka bir şey yapamadım. Devletimizin makamlarınca verilen bu kimliğin emsali yoktur diye düşünüyorum. İşin aslı, bu vatandaşın T.C kimliği de böyle olduğundan KKTC kimliği böyle verilmiş.” 

 Akkaya, doğum tarihi ve adres kısmındaki yanlışlıkların TC kimliğinde de yapıldığını söyledi. Sonradan TC kimliği düzeltmiş ama KKTC kimliği böyle kalmış.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1551 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler