1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BU DA KAÇAK TUVALET!
BU DA KAÇAK TUVALET!

BU DA KAÇAK TUVALET!

Lefkoşa’nın Göçmenköy bölgesinde bulunan ve Göçmen Evleri olarak bilinen mahalle, fosseptik atıkları altında kaldı. Belediye önlem almazsa salgın hastalık riski yayılabilir…

A+A-

 

 

 

 

 

Lefkoşa’nın Göçmenköy bölgesinde bulunan ve “Göçmen Evleri” olarak bilinen mahallenin sakinleri, içinde bulundukları duruma isyan ediyor. Yaman Bey Sokak’ta inşa halinde olan ve bir doktora ait olduğu iddia edilen binanın bahçesine kurulan “kaçak geçici tuvalet”, insanları hayrete düşürecek bir manzara teşkil ediyor. Dört tarafı çinko ile kapanmış ve bir çukurun üzerine konuşlandırılmış tuvaletten çıkan insan pislikleri ve atık sular, çevredeki evlerin bahçesinde birikiyor.

 

BÖLGENİN TAMAMI DÖKÜLÜYOR

Geçtiğimiz günlerde, hastane ve Göçmen Evleri arasında bulunan arsa içerisinde toplanmış su birikintisine bir çocuğun düşmesi ve omuzlarına kadar gömülmesi olayının ardından yetkililerin hiçbir önlem almadığı gözlerden kaçmazken, yine aynı bölgede üzeri kapatılmamış birçok derin kuyu oluşu olası bir felaketin habercisi oluyor.

 

“BELEDİYEYİ ARASAK NE OLACAK”

Bölgede yaşayan Burhan Şehsuvaroğlu’na konu ile ilgili sıkıntılarını belediyeye aktarıp aktarmadığını sorduğumuzda aldığımız cevap, insanların kurumlara olan inancını gözler önüne seriyor. Şehsuvaroğlu soru üzerine, önceki hafta suya batan çocukla ilgili hiçbir şey yapılmadığını, halen aynı yerin hiçbir tedbir alınmadan durduğunu belirtirken, fosseptik konusunda da “Belediyeyi arasak ne olacak” şeklinde bir tepki veriyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 846 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler