1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘BU BİZİM ŞAMPİYONLUK MAÇIMIZ’
‘BU BİZİM ŞAMPİYONLUK MAÇIMIZ’

‘BU BİZİM ŞAMPİYONLUK MAÇIMIZ’

Doğan Türk Birliği'nin genç başkanı Murat Girgen, bu hafta Küçük Kaymaklı ile oynayacakları maça adeta “şampiyon maçı” gibi baktıklarını belirterek, “Bu maça da bir final maçı havasında çıkacağız. Elbette lig daha uzun. Ancak, Kaymaklı m

A+A-Doğan Türk Birliği'nin genç başkanı Murat Girgen, bu hafta Küçük Kaymaklı ile oynayacakları maça adeta “şampiyon maçı” gibi baktıklarını belirterek, “Bu maça da bir final maçı havasında çıkacağız. Elbette lig daha uzun. Ancak, Kaymaklı maçı önemli bir dönemeç olacaktır. Son haftalarda, özellikle ikinci devrelerde oynadığımız futbolu, eğer ilk dakikadan itibaren sahaya yansıtırsak, sahadan gülerek ayrılacağımıza inanıyorum” dedi.
“Tek istediğimiz adalet” diye konuşan Murat Girgen, “Çünkü son iki senede, özellikle Küçük Kaymaklı maçlarında yaşadığımız hakem hataları çok açık ve nettir. Tek isteğimiz adil yönetim, yoksa gücümüz Kaymaklı'yı devirmeye yeter… Bu maç, futbolumuzdaki adalet terazisi açısından da bir gösterge olacaktır” diye konuştu.

“CEYHUN'U İZLEMENİN KEYFİNİ SÜRÜNÜZ”


Doğan Türk Birliği'nin, uzun yıllardır altyapıdan en fazla futbolcu yetiştiren kulüp olduğuna da dikkat çeken Murat Girgen, “yıldız futbolcuları” bünyesinde toplayarak, seyir zevkini de her zaman en üst seviyelere çıkardığına dikkat çekti.
Girgen, Türkiye Milli Takımı forması giyen, Fenerbahçe gibi bir takımda milyonlarca hayran toplayan Ceyhun'a yönelik “psikolojik yıpratma” girişimleri olduğunu da, üzüntüyle izlediklerini belirtti.
Murat Girgen sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bugün Ahmet Saygı'yı, Aydın'ı izlemek de zevktir, Sabri ve Raif'i izlemek de ayrı bir zevk. Ceyhun ise bambaşka bir seyir zevki. Ceyhun gibi usta bir futbolcu var. Tribünler, sadece O'nu izlemek için gelenlerle dahi doluyor. Bu futbol güzelliğinden keyif almak yerine, Ceyhun'un ve hakemlerin üzerinde psikolojik baskı yaratıyorlar, sürekli üzerine gidiyorlar. Tüm dünyada yıldız oyuncuların korunması ön plandadır. Bu dünya futbol otoritelerinin açıkladığı bir gerçektir. Küçük hesaplarla, sırf Ceyhun'un etkisini azaltmak için yapılan girişimlere seyirci kalmamak gerekir. Ayrıca, Ceyhun'a yönelik son haftalarda sürekli fauller, sinir harpleri yaşanıyor. Buna göz yumulmamalı.”

“ADALET İSTİYORUZ”


Murat Girgen sözlerini şöyle tamamladı: “Küçük Kaymaklı'ya başarılar diliyorum. Amacımız, maça gelen herkesin bir futbol bayramı yaşamasıdır. Temiz bir maç olsun. Tribünlerde küfür olmasın. Kimileri Küçük Kaymaklı için federasyonun takımı diyor. Biz buna inanmıyoruz, inanmak da istemiyoruz. Bunun böyle olmadığını, ancak adaletli kararlarla belirleyebiliriz. Doğan Türk Birliği, Kaymaklı maçında başı dik mücadele edecek ve zirveye yürüyüşünü sürdürecektir… Biz, hem teknik heyetimize, hem de tek tek tüm sporcularımıza güveniyoruz. Tek isteğimiz, adil bir yönetim, temiz bir oyun olması için gerekli koşulların sağlanmasıdır…”Bu haber toplam 794 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler