1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. BRTK Müdürü Tümerkan: “İddialar gerçekle bağdaşmıyor”
BRTK Müdürü Tümerkan:  “İddialar gerçekle bağdaşmıyor”

BRTK Müdürü Tümerkan: “İddialar gerçekle bağdaşmıyor”

Tümerkan dün yazılı bir açıklama yaparak, kendisine yönelik eleştirileri yanıtladı, iddialarda bulunanları somut delilleri kamuoyu ile paylaşmaya çağırdı.

A+A-

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK) Müdürü Mete Tümerkan, “kurumda keyfi uygulamalar yapıldığı, personelin huzursuz edildiği ve Toplu İş Sözleşmesi’nin uygulanmadığı iddialarının gerçekle bağdaşmadığını” belirtti.

Tümerkan dün yazılı bir açıklama yaparak, kendisine yönelik eleştirileri yanıtladı, iddialarda bulunanları somut delilleri kamuoyu ile paylaşmaya çağırdı.

Son dönemde kamuoyunu yanıltmaya dönük açıklamalar yapıldığını ve bazı yazıların kaleme alındığını kaydeden Tümerkan, yasal haklarının saklı olduğunu, bu yönde gereğinin yapılacağını ifade etti.

Kurumda herhangi bir programın durdurulmasının söz konusu olmadığını belirten Tümerkan, “Programına çıkması için aranan ancak çıkmayan birinin ‘programım kaldırıldı’ diyerek ortaya çıkması kabul edilemez” ifadesini kullandı.

“BRT yönetiminden kaynaklanmayan nedenlerden dolayı geçen yıl geç imzalanan Toplu İş Sözleşmesi’nin maddelerinin uygulandığını, kurumda keyfi uygulamalar yapılmadığını” ifade eden Tümerkan, ortaya atılan iddialarla ilgili kapsamlı bilgi ve belgelere dayalı bir açıklamayı önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağını kaydetti.  Kurum bütçesinin önceki yıllara göre tasarruflu bir kullanıldığını da belirten Tümerkan, “BRT’deki değişim, gelişim ve demokratikleşme gün ışığında, herkesin görüp değerlendirebileceği bir şekilde devam etmektedir ve edecektir” dedi.
(tak)

Bu haber toplam 791 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler