1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BRT, KANLI'NIN MALI DEĞİLDİR'
BRT, KANLININ MALI DEĞİLDİR

'BRT, KANLI'NIN MALI DEĞİLDİR'

BKP, “faşizan uygulamalarda bulunmak ve taraflı yayın politikası izlemekle” suçladığı BRTK Müdürü Özer Kanlı’yı kınayarak, görevden alınmasını talep etti.

A+A-

 

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), “faşizan uygulamalarda bulunmak ve taraflı yayın politikası izlemekle” suçladığı BRTK Müdürü Özer Kanlı’yı kınayarak, görevden alınmasını talep etti.

BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan, yaptığı yazılı açıklamada, BRTK’nun halkın malı olduğunu, halkın vergileri ile ayakta durduğunu belirterek, kurumun UBP ve ayrılıkçı rejimin propaganda aracına dönüştürüldüğünü vurguladı.

“Sn. Özer Kanlı, BRTK Müdürü olduğu günden itibaren, kurum bizzat Sn. Kanlı’nın talimatı ile BKP’ye ve diğer ilerici demokrasi güçlerine yasaklanmıştır. Partimizin tüm yetkililerine yasak getirilmiş ve basın açıklamaları yayınlanmamaktadır” ifadesini kullanan İzcan, Özer Kanlı ve UBP hükümetinin taraflı ve yasakçı anlayışları ile halkın doğru ve özgür haber alma hakkına darbe vurulduğunu söyledi.

CTP hükümeti döneminde, beş buçuk yıl boyunca, Özer Kanlı’nın BRTK’daki işine gitmemesine rağmen kurumdan maaş çektiğini, bu süre boyunca UBP’nin yayın organı olan Güneş gazetesini çıkardığını söyleyen İzcan,“BRTK ne Özer Kanlı’nın, ne de UBP’nin malıdır. BKP bu durumun bu şekilde devam etmesine izin vermeyecektir, yargı dahil tüm yolların kullanılacaktır ve BRTK’nın demokratikleşmesi için mücadele edilecektir” dedi.


 

 

 

Bu haber toplam 517 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler