1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BRT DEĞİL, KRT
BRT DEĞİL, KRT

BRT DEĞİL, KRT

“5. Viva World Cup” turnuvasına katılmak için, tüm masrafları KKTC hükümeti tarafından karşılanan A milli futbol takımımızın haberleri, KKTC devletinin televizyonu BRT tarafından yayınlanmaması tepkilere yol açtı. Onlarca sporseverin telefonl

A+A-

 

 

Üç gündür Futbol (A) Milli Takımı haberlerine sansür uygulayan Bayrak Radyo Televizyon Kurumu için servisimize gelen telefonlarda “Orası Bayrak Radyo Televizyonu değil, Kanlı Radyo Televizyonu oldu” dediler

  

 “Viva World Cup” turnuvasına katılmak üzere, tüm giderleri KKTC hükümeti tarafından karşılananın KKTC devletinin A Milli Futbol takımının haberlerini, kendi kurumundan spor yazarı gitmediği gerekçesi ile yayınlamayan devlet televizyonu BRT’ye büyük tepki geldi

 

YeniDÜZEN Spor servisi

 

 

“5. Viva World Cup” turnuvasına katılmak için, tüm masrafları KKTC hükümeti tarafından karşılanan A milli futbol takımımızın haberleri, KKTC devletinin televizyonu BRT tarafından yayınlanmaması tepkilere yol açtı.

Onlarca sporseverin telefonla ulaştığı servisimize verdiği haberde ‘üç gündür A milli futbol takımı ile ilgili tek bir haber duymadıklarını’ belirttiler.

 

FB’NİN TRANSFERİ DAHA ÖNEMLİ

Gelen telefonlarda, KKTC A Milli Futbol takımımızın yolculuğu ile ilgili tek bir haber göstermeyen BRT, Türkiye haberlerini bol bol gösterdi dediler.

BRT’nin Pazar akşamı ve dün sabah yayınlanan spor haberlerinde ilk haber olarak Fenerbahçe’nin transferi, ikinci haber Türkiye Futbol Federasyonu’nun kendi liglerini tescil edişi, üçüncü haber İstanbul Yılmaz Sazak Atletizm yarışları ve dördüncü haberde Antalya hafta sonu büyükler tenis turnuvası olarak yayınlanması tepkilere neden oldu.

 

ÖZER KANLI ÖYLE İSTEMİŞ

Yapılan araştırmada gazetemizi arayan sporseverleri haklı çıkarırken, BRT spor servisi çalışanları böylesi bir uygulamayı kendi kafalarına göre değil yukarıdan yani müdür Özer Kanlı’dan aldıkları direktifle yaptıkları öğrenildi.

Kafilenin gidişi ile ilgili olarak tüm işlemleri tamamlayan Futbol Federasyonu yetkililerini arayan BRT Müdürü Özer Kanlı, “Erbil’deki organizasyona kendi çalışanlarım götürülmedi, ben de haberlerinizi vermeyeceğim” ifadesini kullanmış.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 647 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler