1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Bravo Hazar Ulucan
Bravo Hazar Ulucan

Bravo Hazar Ulucan

Adres dergisi olarak, genç sanatçı ya da sanatçı adaylarına sayfalarımızda yer vermek, bizler için çok önemlidir. Özellikle benim sayfam olan “Duyuşlar” da, magazin haberleri yerine genç sanatçıların veyahut sanatçı adaylarının konser yorumla

A+A-

 

 

Adres dergisi olarak, genç sanatçı ya da sanatçı adaylarına sayfalarımızda yer vermek, bizler için çok önemlidir. Özellikle benim sayfam olan “Duyuşlar” da,  magazin haberleri yerine genç sanatçıların veyahut sanatçı adaylarının konser yorumları ve tanıtımları çok daha önemli bir yer tutar. Lefkoşa Güzel Sanatlar Lisesi son sınıf öğrencisi Hazar Ulucan’ın verdiği keman resitali performansı için, 18 Mayıs Cuma akşamı, Bellapais Manastırı Konser Salonun’nda buluştuk. Hazar’ın ilk resitalini “Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı” amacıyla yapması da müzisyen duyarlılığının örneklerinden biri. 1993 yılında dünyaya gelen Hazar,  müzik yeteneğinin ileriki yıllarda keşfedilmesiyle, özel keman dersleri alarak sanat yaşamına başladı. Müziği meslek edinmek isteyen Hazar, bu yolda akademik bir eğitimden geçmek amacıyla, Lefkoşa Güzel Sanatlar Lisesi’nde eğitimine devam etti. AGSL’de aldığı diğer temel müzik eğitimi dersleri yanında keman eğitimine hocası Kürşat Tilki ile devam etti. 2012 yılı ise Hazar’ın mezuniyet yılı oldu. İşte bu mezuniyetini ise, verdiği başarılı bir keman resital programıyla taçlandırması hem ailesi hem de AGSL için gurur kaynağı oldu. Mustafa Elmas yönetimindeki AGSL Oda Orkestrasında başkemancı görevini de başarıyla sürdüren Hazar’ın konser programından da kısaca söz etmek istiyorum.

Hazar’a, Ankara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde doktora eğitimini sürdüren, Emine Kıvanç Öztuğ piyanosu ile eşlik etti. Özellikle J.S. Bach’ın iki numaralı re minör  partita’sını çaması, benim bir keman çalıcısına vereceğim değer açısından çok önemli bir seviye ve bu beni çok mutlu etti. Resital programı, A.Vivaldi-Mi Majör Keman Konçertosu, W.A.Mozart-Mi Minör Sonat, R.Schumann-la Minör Bir Numaralı Sonat, J.Williams’ın çok ünlü bir sinema filmi müziği olan “Teheme From Schindler List”, Stravinsky’nin İtalienne Süit’i, C.Aşkın’ın Sarı Gelin düzenlemesi ile devam eden resital programı, tango müziği sevenler için çok popüler olan A.G.Lillodo’nun El Choclo adlı parçası çalındı. Konserin son eseri olan El Choclo’yu Hazar, Mustafa Elmas’ın Akordeon’u eşliğinde ve hocası Kürşat Tilki ile birlikte çaldı. Hazar Ulucan’ın ilk resitalini Bellapais Manastırı Konser Salonu’nda verme cesaretini göstermesi çok olumlu. Çalınan eserlerin tertemiz seslerle çalınması çok önemli. Eserlerin seviyesi ise AGSL’nin verdiği eğitimin akademik yönü açısından çok önemli. Umarım Hazar, üniversite yıllarında da resital programı sunmaya devam eder. Bu konser için tüm emek koyanları kutluyorum.

 


 

NORAH JONES Little Broken Hearts başarısı!

 

Norah Jones’un geçtiğimiz günlerde yayımlanan albümü Little Broken Hearts, Billboard Top 200’de 2 numaraya kadar yükseldi! Birçok ülkede de 1 numara olan albüm, Jones’un kariyeri boyunca yakaladığı en büyük başarılardan biri! Amerika ve Avrupa’da çıktığı günden bu yana 110,000 albüm satan sanatçının Danger Mouse ile hazırladığı Little Broken Hearts, Türkiye’de de raflardaki yerini aldı, kaçırmayın!  www.norahjones.com

 

 


 

 

Kanadalı Süperstar’ın yepyeni albümü “A La Vida” raflardaki yerini aldı!

 

Kanada’dan çıkan son süperstar Ima çok güzel bir bayan, tıpkı Akdeniz efsanesi Dalida gibi farklı dillerde söylediği birbirinden güzel aşk şarkılarıyla Türkiye’de de dinleyicisi ile buluşuyor! 
2007 yılında yayımladığı albümü “Smile” ile 60 haftadan uzun bir süre Kanada listelerinde en çok satan albümler listesinde kalan, birçok farklı dilin karmasından çıkardığı şarkıları ile dikkatleri üzerine çeken ve Kanada’nın süperstarlarından biri haline gelen Ima, “A La Vida” albümünde 15 farklı müzisyenle bir arada çalıştı! Çoğu Fransızca toplam 13 şarkının yer aldığı albüm, kimi yerde bir şölen gibi ve yer yer de melankolik bir havada birbirinden güzel aşk şarkılarından oluşuyor. Dinlemeden geçmeyin!  
http://www.emikent.com.tr

 

 

Bu haber toplam 808 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler