1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BOZER ÖZÇINAR'I KINADI
BOZER ÖZÇINARI KINADI

BOZER ÖZÇINAR'I KINADI

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, “belediyelerde yaşanan sorunun kaynağının Cumhuriyet Meclisi olduğuna” ilişkin açıklamasından dolayı Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar’ı kınadı. Bozer, “Hiçbir kurumun ba

A+A-

 

 

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, “belediyelerde yaşanan sorunun kaynağının Cumhuriyet Meclisi olduğuna” ilişkin açıklamasından dolayı Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar’ı kınadı.

Bozer, “Hiçbir kurumun başarısızlığını Meclis’i işaret ederek örtmeye çalışması ve sorumluluklarından kaçması kabul edilebilir bir durum değildir” dedi.

Meclis Başkanı Hasan Bozer yazılı açıklamasında, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar’ın dünkü basın toplantısında, belediyelerde yaşanan sorunun kaynağının Cumhuriyet Meclisi olduğuna ilişkin açıklamasını eleştirerek, “Hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamakta ve Meclis’in manevi kişiliğini zedelemektedir” ifadesini kullandı.

Cumhuriyet Meclisi’nin yasaları yapan bir organ olarak belediyelerin icraatları ile ilgili ihmal ve kusura sahip olduğunun iddia edilmesini “son derece anlamsız ve yakışıksız bir davranış” olarak değerlendiren Bozer, şunları kaydetti:

“MEVZUATI UYGULAMAYAN BAŞKANLARIN MAZARETİ OLAMAZ”

“Cumhuriyet Meclisi’nin yasaları yapan bir organ olarak belediyelerin icraatları ile ilgili ihmal ve kusura sahip olduğunu iddia etmek, son derece anlamsız ve yakışıksız bir davranış olduğu gibi; yürürlükteki mevzuatı yerinde ve zamanında uygulamaktan imtina eden belediye başkanlarının mazereti olamaz ve olmamalıdır.

Nitekim belediyeler Cumhuriyet Meclisi’nin onayladığı ve bugün yürürlükte olan yasal mevzuata uygun çalışarak bütçe disiplinine, personel alımına, çalışanların sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı yatırımlarına özen göstermiş olsalardı bugün ortaya çıkan sorunlar yaşanmamış olacaktı. Nitekim bunun örnekleri mevcuttur.

Bu bağlamda hiçbir kurumun başarısızlığını Meclis’i işaret ederek örtmeye çalışması ve sorumluluklarından kaçması kabul edilebilir bir durum değildir. Bu anlamda Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı sıfatı ile Sayın Mahmut Özçınar’ın basın yoluyla yapmış olduğu bu açıklamayı sadece mazeret üretmek amacı ile yapılmış bir açıklama olarak nitelendirir ve kendisini kınadığımızı kamuoyunun bilgisine getiririz.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 819 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler