1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BOZER, ALBAYRAK'IN EYLEMİ İÇİN NE DEDİ?
BOZER, ALBAYRAKIN EYLEMİ İÇİN NE DEDİ?

BOZER, ALBAYRAK'IN EYLEMİ İÇİN NE DEDİ?

Cumhurbaşkanı Vekili ve Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, CTP Gazimağusa Milletvekili Arif Albayrak’ın dün Meclis’e eşekle gelmesini, hükümete karşı kendine özgü bir protesto şekli olarak değerlendirdi. Meclis binasının eylem yeri olmadı

A+A-

 

 

Cumhurbaşkanı Vekili ve Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, CTP Gazimağusa Milletvekili Arif Albayrak’ın dün Meclis’e eşekle gelmesini, hükümete karşı kendine özgü bir protesto şekli olarak değerlendirdi.

Meclis binasının eylem yeri olmadığına, Albayrak’ın hoşgörü neticesinde içeriye alındığına dikkati çeken Bozer “Yoksa bizim orda yeterince görevlimiz de vardı. Ama içeriye alınması hata oldu belki. Belki değil hataydı” dedi.

Bir kabulü sırasında konuyla ilgili soruları yanıtlayan Bozer “Demokrasi ve hazım dediğimiz olay budur. Onları da demokrasi çerçevesinde değerlendirmek gerekir” dedi.

Bozer şöyle konuştu:

“Orda bence biraz demokrasinin dışına taştığımız nokta, (giriş kapısına kadar gelip bina dışında basın açıklamasını yapabilirdi.) avluya kadar getirmesiydi. Bu doğru değildi ve benim tepkim o noktadaydı. Yoksa her türlü şiddet içermeyen tepki demokrasinin kalıplarına girer felsefesini taşıyorum.. Sayın Albayrak ana giriş kapısının önünde bir açıklama yapsaydı, benim de başkan olarak diyeceğim hiç bir şey olmazdı.”

Meclis binasının içinin eylem yeri olmadığını ve olmaması gerektiğini vurgulayan Bozer “O kadar bir birimize hoş görülü davranıyoruz ki, bizim orda polislerimiz olduğu halde onlar da herhangi bir şiddet kullanmama ve tepki koymama adına, hata yapma pahasına müsaade ettiler ve içeri alındı. Yoksa bizim orda yeterince görevlimiz de vardı. Ama işte o aşırı tolerans, aşırı müsamaha ve aşırı hoşgörünün bir sonucu olarak içeriye alındı. O hata oldu belki. Belki değil hataydı. Ama o dün oldubitti. Biz onlara da takılı değiliz, bugünü ve yarını yaşayacağız” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Bu haber toplam 874 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler