1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BOZAT'A SUÇ DUYURUSU
BOZATA SUÇ DUYURUSU

BOZAT'A SUÇ DUYURUSU

SON DAKİKA Kanal SİM’in duyurduğu habere göre, Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Savaş Bozat ifade vermek için polise çağrıldı. Bozat’ın, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın suç duyurusu üzerine poli

A+A-

 

SON DAKİKA

 

Kanal SİM’in duyurduğu habere göre, Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Savaş Bozat ifade vermek için polise çağrıldı.

 

Bozat’ın, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın suç duyurusu üzerine polise davet edildiği öğrenildi.

BES üyelerini sendika önünde toplanmaya çağırdı

 

“BOZAT BENİ ARAYIP TEHDİT ETTİ”

Bu arada LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları konu ile ilgili yazılı açıklama yaptı. LTB’de şu anda grev olmadığını, ancak sendikanın personelin iş yapmasını engellediğini savunan Cemal Bulutoğluları, “Grev yok, ama personel iş yapamıyor. Sendika personele engel oluyor. Yarın yapacağımız temizlik çalışmasını duyan BES Başkanı Savaş Bozat beni aradı ve ‘gelen araçları yakarız’ tehdidinde bulundu. Ardından da bana ağza alınmayacak küfürler etti. Ben de kendisini polis makamlarına şikâyet ettim” dedi.

Sendikanın halk sağlığı ile oynamasına artık tahammül edemeyeceğini söyleyen Cemal Bulutoğluları, aynı sendikanın Belediye Meclisi’nin toplanmasına ve maaşların ödenmesine engel olduğunu, bazı meclis üyeleri ile bu konuda işbirliği halinde olduğunu savundu.

“SENDİKA MAAŞ ALDIRTMAYARAK KRİZİ BÜYÜTMEYE ÇALIŞIYOR”

 Bulutoğluları, BES’in sendikacılık görevlerinin dışına çıkmaya ve idari işlere de karışmaya başladığını söyleyerek, bu durumu personelin birçoğunun tasvip etmediğini kaydetti.

Yaşanan sürecin sonunda ortaya çıkan bir gerçek olduğunu, sendikanın, üyelerinin maaşlarını almasını engelleyerek krizi büyütmeye çalıştığını ileri süren Bulutoğluları, sendikadan bazı kişilerin hem maaş aldırmayı, hem de çöplerin toplanmasını engellediğini iddia etti.

 

Bu haber toplam 1308 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler