1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BOZAT: MÜDAHALE GEREK
BOZAT: MÜDAHALE GEREK

BOZAT: MÜDAHALE GEREK

Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki (LTB) süresiz grevini sürdüren Belediye Emekçileri Sendikası (BES), LTB’nin artık iflas ettiğini, hükümetin belediyeye müdahale etmesi gerektiğini söyledi. Belediyede maaşların zamanında ödenmemesi, Toplu İş Sözl

A+A-

 

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki (LTB) süresiz grevini sürdüren Belediye Emekçileri Sendikası (BES), LTB’nin artık iflas ettiğini, hükümetin belediyeye müdahale etmesi gerektiğini söyledi.

Belediyede maaşların zamanında ödenmemesi, Toplu İş Sözleşmesi ve çalışanların haklarının yatırılmaması ile ilgili sıkıntılara çözüm üretilmemesi ve belirsizlik olması dolayısıyla geçen hafta başlatılan süresiz grev, başkent Lefkoşa’da çöp sorunu başta olmak üzere birçok sıkıntı yaratıyor.

BES Başkanı Savaş Bozat, belediyedeki sıkıntıların çok olduğunu ve bu sorunların nasıl çözüleceğini kendilerinin de bilmediğini ifade ederek, belediyenin daha önce iflas eşiğinde olduğunu söylediklerini ancak bugün belediyenin artık iflas ettiğini savundu ve hükümetin belediyeye müdahale etmesi gerektiğini dile getirdi.

Bozat, başkent Lefkoşa’da grevden dolayı oluşan çöp sorununu duyarlılık göstererek dün gece çöpleri topladıklarını ve bu sorunu halka yaşatmadıklarını, ancak bu duyarlılığı bir defaya mahsus gösterdiklerini, çare bulunmazsa bir daha yapılmayacağını kaydetti.

Mağduriyetlerine rağmen kendilerinin gösterdiği duyarlılığı belediye başkanı ve belediye meclisinden beklediğini söyleyen Bozat, cumartesi günü Çalışma Bakanlığında yapılan toplantıdan bir sonuç çıkmadığını, diğer sorunlarla ilgili de bir sonuç beklemediğini söyledi.

Bozat, nüfus katkı payı bakımında en fazla katkıyı alan, uluslararası tanınmışlığı olan ve AB ile Türkiye yardımlarının en fazla yararlanan belediye olan Lefkoşa Belediyesi’nin, 5 ilçe belediyesi içinde tek sorunlu belediye olduğunu da ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1150 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler