1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BOZAT: BAŞKAN YALAN KONUŞUYOR
BOZAT: BAŞKAN YALAN KONUŞUYOR

BOZAT: BAŞKAN YALAN KONUŞUYOR

Dün UBP’li belediyeler ile Lefkoşa’da yapılacak çöp toplama çalışması yapılamadı. Belediye Başkanı Bulutoğluları, BES’i suçlarken, BES Başkanı Savaş Bozat vurguladı: “PARTİSİ BİLE YANINDA DEĞİL” Mali sorunlar yaşayan ve çal

A+A-

 

 

Dün UBP’li belediyeler ile Lefkoşa’da yapılacak çöp toplama çalışması yapılamadı. Belediye Başkanı Bulutoğluları, BES’i suçlarken, BES Başkanı Savaş Bozat vurguladı:

 

“PARTİSİ BİLE YANINDA DEĞİL”

 

Mali sorunlar yaşayan ve çalışanlarının uzun süredir grev ve eylemleriyle gündemde olan Lefkoşa Belediyesi’nde kriz büyüyor. Dün çöplerin toplanacağı açıklanırken, Başkan Bulutoğluları, “Çöp toplamaya BES tehdit ederek engel oldu” dedi. BES Başkanı Bozat, “Tehdit yok, yalan konuşuyor, hani yapacaktı, kendi partisi bile yanında değil, hiç kimseden destek almıyor”  açıklamasında bulundu.

 

Lefkoşa Belediyesi’nde yaşanan kriz nedeniyle Lefkoşa çöplüğe mâhkum olmaya devam ediyor.

Belediyeler Birliği ve iş adamlarından destek alarak çöplerin toplanacağını söyleyen Bulutoğluları, “Lefkoşa’yı temizlemek için baş koyduk. Ama BES tehdit etti, temizliği iptal ettik” iddiasında bulundu.

BES Başkanı Savaş Bozat ise Lefkoşa’da yapılması planlanan temizlik çalışması ile ilgili “Biz polis dâhil yapılacak temizliğe engel olmayacağımızı söyledik, Cemal başkan yine yapamadı” dedi.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 923 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler