1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bostancı “birleşme” yolunda…
Bostancı “birleşme” yolunda…

Bostancı “birleşme” yolunda…

Ülkemizin iki güzide kulüpleri olan Bağcıl ile Yalova önümüzdeki sezonlar adına önemli bir karara imza atmak üzere. Bostancı temsilcisi iki kulüp birleşerek tek takım olma yönünde ciddi adımlar yürütüyor. Bostancı Bağcıl Kulübü Başkanı Hasan Besim, olağa

A+A-

Hüseyin ÖZBARIŞCI

Süper Lig ekibi Bostancı Bağcıl ve Birinci Lig ekibi Yalova birleşmek istiyor. Konuyla ilgili olarak Bostancı Bağcıl Kulüp Başkanı Hasan Besim YENİDÜZEN’e açıklamalarda bulundu.

Besim: “Ekonomik anlamda ciddi sıkıntılarımız var”

Süper Lig’de mücadele eden Bostancı Bağcıl’ın Başkanı Hasan Besim YENİDÜZEN’e konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Besim; “Bilindiği üzere eskiden Bostancı’da tek takım vardı. Bundan yaklaşık 30 yıl önce Bostancı Bağcıl da kurulunca bu rakam 2’ye yükseldi. 30 yıl önce kurulan Bağcıl, 9 yıldır Süper Lig’de mücadele ediyor. Sonuçta, ayni köyün içerisinde hergün birbirimizi gören insanlarız. Yalova Başkanı Tahsin Mertekçi’yle ben okul arkadaşıydım. Şu anda rakip olmaya ne gerek var. Zaten iki kulüp de ekonomik yönden ciddi sıkıntılar çekiyor” şeklinde konuştu.

“Üyelerden ‘ret’ kararı çıkarsa bırakacağım”

Bostancı Bağcıl Kulübü Başkanı Hasan Besim, geçtiğimiz akşam yönetimle bu konuyla ilgili bir toplantı yaptıklarını ve karara Bostancı Bağcıl Kulübü Yönetim Kurulu’nun onayını aldığını söyledi. 9 Haziran’da tek gündemli olağanüstü genel kurul kararı aldıklarını ifade eden Hasan Besim, üyelerden ‘ret’ kararı çıkması durumunda kendisinin başkanlığı bırakacağını vurguladı. Besim, tek dileklerinin 2015-2016 sezonunda tek takım olarak mücadele etmek olduğunu sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 985 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler