1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BOŞALTMA TEBLİGATI YAPILMASI KABUL EDİLEMEZ'
BOŞALTMA TEBLİGATI YAPILMASI KABUL EDİLEMEZ

'BOŞALTMA TEBLİGATI YAPILMASI KABUL EDİLEMEZ'

TDP, Vakıflar İdaresi’nin Lefkoşa’daki Kızılay Göçmen Evleri sakinlerine evlerini boşaltma tebligatı yapmasının kabul edilemez olduğunu kaydetti.

A+A-

 

 

TDP: KIZILAY EVLERİNE BOŞALTMA TEBLİGATI YAPILMASI KABUL EDİLEMEZ

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), Vakıflar İdaresi’nin Lefkoşa’daki Kızılay Göçmen Evleri sakinlerine evlerini boşaltma tebligatı yapmasının kabul edilemez olduğunu kaydetti.

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yılardır zor koşullarda bu bölgede yaşam süren ailelerin alternatif projeler üretilmeden sokağa atılamayacağını ifade etti.

“Kızılay Göçmen Evleri sakinlerini sokağa atmak kimsenin ne hakkıdır, ne de haddinedir” diyen Özyiğit, TDP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Sami Dayıoğlu, Lefkoşa İlçesi Başkan Vekili Özgün Kutalmış ve kendisinden oluşan bir heyetin dün Kızılay Göçmen Evlerini ziyaret ederek vatandaşlarla görüştüğünü kaydetti.

Bir kısmı, 1963, bir kısmı ise 1974 göçmeni olan Kızılay Göçmen Evleri sakinlerine Vakıflar İdaresi’nin evlerini boşaltma tebligatı yapmasını eleştiren Özyiğit, yıllardır bölgede kalan insanlara kabul edecekleri yeni imkanlar sunulmadan, yüzlerce ailenin sokağa atılmasına kesinlikle karşı olduklarını söyledi.

Söz konusu bölgenin Lefkoşa İmar Planı’nda ‘Şehir Ticaret Merkezi’ olarak öngörüldüğünü belirten Özyiğit, devlet tarafından bölge sakinlerine aynı bölgede kalabilecekleri konut sağlanmadan söz konusu yatırımın yapılamayacağı garantisi verildiğini iddia etti.

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, bölge sakinlerinin mağdur olmaması için gerekli her türlü çabayı göstereceklerini belirterek, hukuki ve eylemsel olarak verilecek mücadelede bölge halkının yanlarında olacaklarını kaydetti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 579 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler