1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BORGA GENÇLİK GÜCÜ’NDE
BORGA GENÇLİK GÜCÜ’NDE

BORGA GENÇLİK GÜCÜ’NDE

Yeni sezonda Süper Lig’de mücadele edecek olan Gençlik Gücü, çalışmalarını sürdürürken transferde de durmuyor. Yabancı oyuncuları Boris ve Zokou’yu kadrosuna dahil eden GG, dün Göçmenköy’den Borga Cambaz’ı kiralık olarak kadrosuna

A+A-

 

 

 

Gençlik Gücü, Göçmenköy’den Borga Cambaz’ı kiralık olarak kadrosuna dahil etti. Yetenekli futbolcu yeni takımına imza atarak öğleden sonra takım ile ilk çalışmasını yaptı

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Yeni sezonda Süper Lig’de mücadele edecek olan Gençlik Gücü, çalışmalarını sürdürürken transferde de durmuyor. Yabancı oyuncuları Boris ve Zokou’yu kadrosuna dahil eden GG, dün Göçmenköy’den Borga Cambaz’ı kiralık olarak kadrosuna dahil etti. Yetenekli futbolcu öğle saatlerinde Futbol Federasyonu’nda yeni takımına imza atarken, öğleden sonra takım ile ilk çalışmasına çıktı. Bilindiği gibi yeni sezonda Göçmenköy forması giymek istemeyen Borga, Düzkaya ile görüşmüş ancak bu transfer gerçekleşmemişti. Sezon öncesi hazırlık döneminde hiç çalışma yapmayan Borga’ya günde çift idman içeren bir program verilirken, lig içerisinde kendisinden faydalanmaya çalışılacak.

 

AYTAÇ: “İYİ BİR KAMP DÖNEMİ GEÇİRDİK”

Gençlik Gücü’nün dün Ekin Adademir Center’de bulunan Dup Fitness Salonu’nda sorularımızı yanıtlayan teknik direktör Bülent Aytaç, herşeyin yolunda gittiğini ve mükemmel bir kamp dönemi geçirdiklerini söyledi. Kampta tek sorunun yabancı oyuncuların vize probleminden dolayı katılamadığını belirten Aytaç, bu oyuncuların eksikliklerini sabah idmanları ile kapatmaya çalıştıklarını belirtti.

Dün itibariyle kadrolarına dahil ettikleri Borga ile ilgili konuşan Aytaç, bir dönem bu futbolcu ile ilgilendiklerini ancak futbolcunun başka kulüplerle görüşmesinden dolayı vazgeçtiklerini söyledi. Öncelikli olarak ihtiyaçları olan bölgelere takviye yaptıklarını, Borga’nın oynadığı yere bir oyuncu ihtiyaçlarını fark ettiklerini belirten Aytaç, kiralık olarak yetenekli oyuncuyu kadrolarına kattıklarını söyledi.

 

“ATTA’DAN VAZGEÇME SEBEBİ...”

Hazırlık döneminde denemeye aldıkları Atta’nın tercih edilmemesine değinen Aytaç, bu futbolcunun iyi bir oyuncu olduğunu ancak Türk Ocağı ile oynanan hazırlık maçında baskı altında bariz hatalar yaptığı için vazgeçmek zorunda kaldıklarını ve yerine forvet oyuncusu Zokou’yu dahil ettiklerini söyledi. Savunmaya takviye yapılan TC kontenjanı oyuncusu Salih Özbir’in iyi bir futbolcu olduğunu, Yenicami ile bir aylık bir çalışma süresi geçirdiğini söyleyen Aytaç, onu da lige yetiştirmeye çalışacaklarını dile getirdi.

 

OYUNCULARA TEŞEKKÜR

Cumartesi günü Türkmenköy ile son bir hazırlık maçı yapacaklarını ve lige kadar çalışmalarını sürdüreceklerini söyleyen Aytaç, “İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Bu yoğun çalışmalarımızın semeresini ligde alacağımıza inanıyorum. 1 hazirandan beri yoğun tempoda çalışan futbolcularıma ayrıca teşekkür ederim” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 537 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler