1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BORÇLARA YENİDEN BORÇLANMA
BORÇLARA YENİDEN BORÇLANMA

BORÇLARA YENİDEN BORÇLANMA

LTB’de ‘Yeni borçla, borçları yapılandırma’ hazırlığı… Yeniden yapılandırma, YENİDEN FAİZ! Lefkoşa Belediyesi’nin Viya Bank, Universal Bank ve Şeker Bank’a olan borçlarının ‘yeniden yapılandırılması’ için

A+A-

 

LTB’de ‘Yeni borçla, borçları yapılandırma’ hazırlığı…

 

Yeniden yapılandırma, YENİDEN FAİZ!

 

Lefkoşa Belediyesi’nin Viya Bank, Universal Bank ve Şeker Bank’a olan borçlarının ‘yeniden yapılandırılması’ için yeni bir borca ilişkin kararın Bakanlar Kurulu’ndan onaylandığını ve Maliye müfettişlerinin incelemesinde olduğu bilgisini paylaşan Belediye Meclis Üyesi Alev Şensoy, LTB’nin daha da büyük bir tehlikeyle karşı karşıya olduğuna vurgu yaptı.

 

LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın önerdiği ve Meclis Üyeleri olarak mücadele ettikleri çözüm önerisinin bu olduğunu anımsatan Şensoy, 6 yıla yayılacak borcun belediyede yatırımları yapılamaz hale getireceğine ve hizmetlerin tamamen durma noktasına geleceğine işaret etti.

 

Yasaların böyle bir yetkiyi ‘seçilmişlere’ verdiğine de dikkat çeken Alev Şensoy, atanmış kişilerin belediyeyi böylesi bir yükün altına sokmasının ‘yasadışı’ olduğunu da vurguladı.

 

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 946 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler