1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BORCA BATMIŞ BİR BELEDİYE!
BORCA BATMIŞ BİR BELEDİYE!

BORCA BATMIŞ BİR BELEDİYE!

Geçmişte belediye meclis üyelerinin de sıklıkla uyardığı ‘Borç Batağı’, TC Lefkoşa Büyükelçiliği tarafından da onaylanmış ve LTB’nin riskli kurumlar arasında gösterilmesine yol açmıştı. LTB’nin bu gün tahmini toplam borcunun 200

A+A-

 

 

 

Geçmişte belediye meclis üyelerinin de sıklıkla uyardığı ‘Borç Batağı’, TC Lefkoşa Büyükelçiliği tarafından da onaylanmış ve LTB’nin riskli kurumlar arasında gösterilmesine yol açmıştı.

 LTB’nin bu gün tahmini toplam borcunun 200 Milyon TL olduğu biliniyor. Bu borçlar içerisinde, yine bankalardan, ilgili yasalara uyulmadan elde edilen kredilerin yanı sıra, yıllardır devlete ödenmeyen sosyal sigortalar, ihtiyat sandığı ve diğer borçlar da var. LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın, bu yükün altından nasıl kalkacağı ise merak konusu haline geldi.

Devlete olan borçlarıyla birlikte yaklaşık 200 Milyon TL borcu olduğu düşünülen LTB’nin, devletten aldığı aylık 2 Milyon 185 Bin TL’nin 1 Milyon 894 Bin TL’si borçlarının kapatılması amacıyla kesintiye uğruyor. Hal böyleyken LTB’nin neredeyse diğer bütün belediyelerin sahip olduğu çalışan sayısına sahip olması bu batağın altından nasıl kalkılacağı konusunu gündeme taşıyor.

 

Tanju Konuralp’ın haberi bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1087 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler