1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BORATAŞ: KAYMAKLI CAMİASI SABIRSIZ
BORATAŞ: KAYMAKLI CAMİASI SABIRSIZ

BORATAŞ: KAYMAKLI CAMİASI SABIRSIZ

KKTC Telsim Süper Ligi’nin güçlü takımlarından, 2010-2011 Süper Lig Şampiyonu K.Kaymaklı’dan biraz da olaylı bir şekilde ayrılan başarılı teknik direktör Mustafa Borataş, iki haftalık suskunluğunu sadece YENİDÜZEN için bozdu. Görevden alınma

A+A-

 

 

KKTC Telsim Süper Ligi’nin güçlü takımlarından, 2010-2011 Süper Lig Şampiyonu K.Kaymaklı’dan biraz da olaylı bir şekilde ayrılan başarılı teknik direktör Mustafa Borataş, iki haftalık suskunluğunu sadece YENİDÜZEN için bozdu.

Görevden alınma sebebi olarak gösterilen Ertaç Taşkıran olayı dahil tüm sorularımızı yanıtlayan Borataş, bu konunda K.Kaymaklı yönetiminin ve camiasının sabırsız davrandığını iddia etti.

Borataş, K.Kaymaklı’nın geçen sezon olduğu gibi, bu sezon da şampiyonluğa oynayan bir ekip olduğunu, sezon başlamadan iki hafta önce şampiyonluk yaşadığı hocası ile yollarını ayırdığını anımsattı.

 

“ÖNERİYİ SEVE SEVE KABUL ETTİM”

 

Mehmet Ali Özgürgün’ün görevden ayrılmasının ardından, K.Kaymaklı yönetiminin kendisine yaptığı öneriyi kabul ederek, takımın başına geçtiğini ifade eden Borataş, göreve başladığı ve ayrıldığı 6 haftalık periyotta kendi düşüncelerini ve oyun sistemini takıma oturtmaya çalıştığını belirtti.

 

“SİSTEMİ OTURTAMAMAMIZA RAĞMEN BAŞARILIYDIK”

 

Borataş, bu 6 haftalık süreçte oynadıkları 6 karşılaşmada 4 galibiyet ile 2 beraberlik aldıklarını, bu süre içerisinde istediği sistemi oturtamamasına rağmen, lig sıralamasındaki yerlerine ve sonuçlara bakıldığında başarılı olduğuna inandığını söyledi.

 

“SİSTEM OTURTMAK ZAMAN ALIR”

 

Yeni bir sistemi bir takıma kabul ettirmek ve yerleştirmenin belli bir zaman aldığını dile getiren Borataş, bilindiği gibi bir takıma yeni oyun sistemi, takım dizilişleri ve istenilen stratejileri dikte etmenin bu süreci gerektirdiğinin altını çizdi.

Bunun da hem oyun bazında hem de yönetici ve taraftar bazında bir sabır gerektirdiğini ifade eden Borataş, K.Kaymaklı’da bu sabrı göremediğini iddia etti.

Borataş devamla, bu sabırsızlığın getirdiği ilk reaksiyonda da hoca değişikliğine gidildiğini vurguladı.

 

“ERTAÇ OLAYI BU SABIRSIZLIĞIN BİR GÖSTERGESİYDİ”

 

Borataş, spor kamuoyu tarafından K.Kaymaklı’dan ayrılmasının gerekçesi olarak gösterilen Ertaç Taşkıran olayının, bu sabırsızlığın bir göstergesi olduğunu iddia etti. Borataş, bu konuda yönetimin ve kendisinin Ertaç’ı gerekli şekilde cezalandırdıklarını belirtti.

 

“KÖK KAYMAKLILILARA TEŞEKKÜR EDERİM”

 

Borataş, sonuç olarak Kaymaklı camiasından hiçbir kimse ile küskün veya dargın olmadığını ifade ederken, 6 haftalık sürede özellikle, “KÖK KAYMAKLILI” olarak nitelediği taraftarlara teşekkür ettiğini dile getirdi.

 

“FUTBOLDA GELİŞMEMİŞ ÜLKELERDE TEKNİK ADAM KIYIMI VAR”

 

Futbolda tam olarak gelişmemiş ülkelerde başarı getirecek sistemlerden çok kişilere bağlı başarı arayışlarının çok sık bir şekilde teknik direktör değişimine neden olduğunu iddia eden Borataş, Kuzey ülkelerinde, İngiltere ile Almanya gibi gelişmiş ülkelerde de bunun tam tersi uygulamalar olduğunu vurguladı.

 

“FERGUSON İLE WENGER ÖRNEKLERİ GİBİ OLMALIYIZ”

 

Borataş özellikle İngiltere’de Manchester United Menajeri Alex Ferguson’un 25 yıldır aynı takımda görev yaptığını söyledi. Geçen haftalarda Manchester derbisinde Manchester City’e 6-1 gibi farklı bir şekilde yenilmelerine rağmen kimsenin Ferguson’u görevden almayı düşünmediğini ifade eden Borataş, Arsenal Menajeri Arsen Wenger’in de yıllardır bu görevde olduğunu belirtti.

Bu arada, Hollanda da, ünlü Ajax’ın son sıradaki Utrech’ten 6 gol yemesine rağmen, teknik direktörlerinin görevi başında olduğunun altını çizdi.

 

“TÜRKİYE BİZE BENZİYOR”

 

Borataş, Türkiye liglerinin ne yazık ki bize benzediğini iddia etti. Örneğin Türkiye’de başarısız gibi gösterilen Löw, bugün Almanya Milli Takımı’nı başarıdan başarıya taşırken, aynı şekilde Beşiktaş’ta başarısız olan Del Bosque’nin de İspanya’da başarıda zirveye vurduğunu sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1046 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler