1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BÖLÜNDÜLER!
BÖLÜNDÜLER!

BÖLÜNDÜLER!

Kasım ayında yapılması planlanan UBP kurultayına doğru Ahmet Kaşif’in de aday olacağını açıklamasının ardından iktidar partisi UBP adeta üçe bölündü… UBP’li vekillerin bir kısmı ve kabinenin çoğunluğu Küçük’ün yanında yer alırken &

A+A-

 

 

Kasım ayında yapılması planlanan UBP kurultayına doğru Ahmet Kaşif’in de aday olacağını açıklamasının ardından iktidar partisi UBP adeta üçe bölündü… UBP’li vekillerin bir kısmı ve kabinenin çoğunluğu Küçük’ün yanında yer alırken “isyancı vekiller” olarak bilinen ve Küçük’e muhtıra veren grup ise Kaşif’i destekliyor. Bir grup ise hâlâ renk vermiyor

RENKSİZLER…

 Özellikle İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun aday olabileceği söylenirken, milletvekili Zorlu Töre’nin de yaptığı açıklamalar adaylığının sürpriz olmayacağını gösteriyor. Öte yandan UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu ise geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada aday olmayı düşündüğünü ima ederek “Siyaset ne getirir, ne götürür bilinmez” diyerek adaylığa kapısı açık bıraktı.

KABİNENİN ÇOĞU KÜÇÜK DİYOR…

 Genellikle şu anki kabinede görev yapan bakanlar İrsen Küçük’ü destekliyor. Yalnızca Mağusa Milletvekili-Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner ve Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun Ahmet Kaşif’in destekçisi olarak görülürken geriye kalan diğer bakanlar Küçük’ün yanında yer alıyor.

İSYANCILAR KAŞİF’TEN YANA…

UBP İçle Başkanları da Küçük’ü desteklerken “isyancı vekiller”  olarak bilinen ve İrsen Küçük’e verdikleri muhtıra ile gündeme gelen vekiller ise Ahmet Kaşif’in yanında yer alıyor. “İsyancı vekiller” İlkay Kamil, Türkay Tokel, Afer Gürcafer, Hasan Taçoy ve Ergün Serdaroğlu’ndan oluşuyor.

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2722 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler