1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BOLKAN, KAMPI DEĞERLENDİRDİ
BOLKAN, KAMPI DEĞERLENDİRDİ

BOLKAN, KAMPI DEĞERLENDİRDİ

21-28 Ağustos tarihleri arasında Ankara Kızılcahamam Patalya Thermal Hotel spor tesislerinde yaptığı yedi günlük kamp çalışmasını tamamlayarak pazar akşamı yurda döndü. BOLKAN KAMPI DEĞERLENDİRDİ Sarı kırmızılı takım Çetinkaya

A+A-

 

 

 

 

Bolkan: “Yurt dışı kamplarının özellikle futbolcuların kaynaşmaları, aynı ortamı paylaşarak çalışmaları, moral ve motivasyonun artması bakımından çok önemlidir”

 

 

Alkan BAYKENT (KTSYD )

21-28 Ağustos tarihleri arasında Ankara Kızılcahamam Patalya Thermal Hotel spor tesislerinde yaptığı yedi günlük kamp çalışmasını tamamlayarak pazar akşamı yurda döndü.

 

BOLKAN KAMPI DEĞERLENDİRDİ                       

Sarı kırmızılı takım Çetinkaya’nın teknik patronu Mehmet Bolkan, 21-28 Ağustos tarihleri arasında Ankara-Kızılcahamam Patalya Thermal Hotel Spor Tesisleri’nde yedi gün süre ile yaptıkları kamp çalışmaları hakkında verdiği demeçte şunları söyledi:

“Yedi günlük kamp süresince on bir antrenman iki hazırlık maçı yaparak, futbolcularımızın performanslarını üst seviyelere çektik. Kamp yeri olarak seçtiğimiz Kızılcahamam Patalya Spor Tesisleri çok ideal üç adet çim saha yanında tam tesisatlı jimnastik salonu ile antrenman ve maçlarımızı yapmamıza olanak sağladı.

Yurt dışı kamplarının özellikle futbolcuların kaynaşmaları, aynı ortamı paylaşarak çalışmaları ve moral ve motivasyonun artması bakımından çok önemlidir.

Kamp süresince yaptığımız çalışmalarda futbolcularımızın çok ciddi sakatlık ve hastalık yaşamaması nedeniyle mutlu olduğumuzu söyleyebilirim. Kampta genel olarak kondisyon, güç ve koordinasyon çalışmasını ben ve Celal Keleş Hoca, futbolcularımıza çok iyi yaptırdık.

 

HAZIRLIK MAÇLARINDA İYİ MÜCADELE ETTİK

Sakaryaspor ile oynadığımız ilk hazırlık maçında 45 dakikayı 0-0 tamamlamamıza rağmen, üç tane net gol pozisyonundan kaleci ile karşı karşıya olmasına karşın, Cedric’in üç, Serhan ve Bathsi’nin birer net golü rakip kalede değerlendirememesi, bu karşılaşmayı maalesef 2-0 mağlup kapatmamıza neden oldu. Bu maçın üçte ikisinde takım olarak rakibimizden daha üstün bir futbol ortaya koymamız beni memnun etti.

İkinci hazırlık karşılaşmamızı Ankara Etimesgut Belediyespor’la yaptık. İlk devreyi 2-0 önde kapatırken, karşılaşmayı 5-0 gibi açık bir farkla kazandık. Bu iki hazırlık müsabakasında takımın artı ve eksilerini gördük. Yeni transferimiz Barış Memiş’in takıma katılmasıyla iyi bir kadro oluşturmuş olduk. Yedek kulübemizin her an hazır durumda olması, bize değişik alternatif oyun planları üzerinde durmamıza olanak tanıması bakımından gelişmesi önemli olmuştur.

Geri döndüğümüzde daha fazla takım çalışması ve organizasyon çalışması üzerinde duracağız. Çetinkaya’da hedef şampiyonluktur. Bu şampiyonluğu elde etmek için çalışmaya devam edeceğiz.

Bu güzel kampı yapmamızı sağlayan başta Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ediyoruz.”

 

MEHMET AKÖZER: “ÇOK YARARLI BİR KAMP OLDU”       

Çetinkaya takımının başında kafile başkanı olarak yer alan Mehmet Aközer, kampla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Çok faydalı ve verimli bir kamp süreci geçirdik. Özellikle futbolcularımıza çok teşekkür ederim. Kamp süresince ortaya koydukları özverili çalışma ve disiplinden dolayı onları kutluyorum. Bu kampın başarılı bir şekilde tamamlanmasına büyük katkı sağladılar. Kaza ve sakatlıklardan uzak, birlik ve beraberlik içinde yaptıkları çalışmadan memnun kaldığımı belirtmek isterim.

Teknik ekipte görev alan Mehmet Bolkan ve Celal Keleş Hocalarıma da yaptıkları çalışmalardan dolayı başkan ve yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyorum. Kafilede yer alan tüm ekibi kutluyorum.

Bu kampın böylesine güzel ve yararlı olması için, kulübümüze sağladığı katkılardan dolayı Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Kemal Dürüst’e, şahsım ve kulübüm adına teşekkür ediyorum.”

  

KTSYD’YE TEŞEKKÜR

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’ne, kafilesiyle birlikte takımlarıyla ilgili haberlerin duyurulmasına olanak tanımalarından dolayı, görevlendirdikleri spor yazarının iyi çalıştığını belirten Mehmet Aközler, “Teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 605 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler