1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BÖLGESEL LİGLERDE SONA DOĞRU
BÖLGESEL LİGLERDE SONA DOĞRU

BÖLGESEL LİGLERDE SONA DOĞRU

Bilardo Federasyonu tarafından düzenlenen ve Doğu, Batı ile Kuzey olmak üzere 3 bölgede devam eden liglerin sonunda Süper Lig’de mücadele edecek takımlar belli oldu

A+A-

 

 

 

 

Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu tarafından düzenlenen 2012 Bilardo Ligi’nde bölge ligleri karşılaşmalarında sona gelindi.
Doğu, Batı ve Kuzey olmak üzere üç ligde oynanmakta olan karşılaşmaların üçüncü devre maçları önümüzdeki hafta tamamlanıyor. Liglerini ilk iki sırada tamamlayacak takımlardan oluşacak “Süper Lig” de mücadele edecek takımlar bölge liglerinin tamamlanmasına bir hafta kala belirlenmiş oldu.  Buna göre Doğu Bölgesi Ligi’nde MAGEM ile İSDER, “Batı Bölgesi Ligi”nde Lefkoşa Spor Birliği ile Deniz Plaza Spor Kulübü, “Kuzey Bölgesi Ligi”nde ise Lefke Türk Spor Kulübü ile Akdeniz Spor Birliği “Süper Lig” de şampiyonluk mücadelesi verecekler.

LEFKE YENİLGİSİZ
Üç ligde, üç devre halinde oynanmakta olan karşılaşmalarda kayıpsız devam eden tek takım Lefke Türk Spor Kulübü oldu. Bölge liglerinde halen oynayacağı iki karşılaşması bulunan Lefke, oynadığı 10 karşılaşmada 10 galibiyet elde etti ve 30 puan topladı. Lefke ayrıca bölge lig liderlerinin 3 puan, lig ikincilerinin ise 2 puan ile katılacakları “Süper Lig”e 3 puan ile katılmayı garantileyen tek takım oldu.

DOĞU VE BATIDA LİDERLİK BELLİ OLMADI
Birincinin Lefke Türk Spor Kulübü, ikincinin ise Akdeniz Spor Birliği olarak belirlendiği “Kuzey Bölgesi” dışındaki “Doğu Bölgesi” ve Batı Bölgesi” liglerinde liderlik mücadeleleri devam ediyor. “Doğu Bölgesi Ligi”nde halen lider bulunan MAGEM karşılaşmalarını tamamlarken, oynayacağı iki karşılaşmayı kazanması durumunda İSDER “Doğu Bölgesi Ligi”ni lider tamamlayacak. “Batı Bölgesi Ligi”nde ise liderlik mücadelesi veren takımlar Lefkoşa Spor Birliği ile Deniz Plaza Spor Kulübü. Birer maçları eksik olan takımlar 28 ve 26 puan ile ilk sırayı paylaşıyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 475 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler