1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BÖLGEDE YENİ SAVAŞLARA KARŞIYIZ'
BÖLGEDE YENİ SAVAŞLARA KARŞIYIZ

'BÖLGEDE YENİ SAVAŞLARA KARŞIYIZ'

Birleşik Kıbrıs Partisi, NATO’nun yeni savaş ve işgallere hazırlandığını söyledi, BKP’nin bölgede yeni savaşlara karşı olduğunu vurguladı.

A+A-

 

 

Birleşik Kıbrıs Partisi, NATO’nun yeni savaş ve işgallere hazırlandığını söyledi, BKP’nin bölgede yeni savaşlara karşı olduğunu vurguladı.

BKP Dışilişkiler Sekreteri Salih Sonüstün tarafından yapılan açıklamada, 20-21 Mayıs tarihlerinde Chicago’da düzenlenen NATO zirvesi değerlendirildi.

Afganistan, Suriye, NATO’nun geliştirilmesi ve Füze Savunma Sistemi konularının zirvede ele alınan en önemli başlıklar olduğunu ifade eden Sonüstün, NATO’nun yeni savaş ve işgallere hazırlandığını ifade etti.

“NATO ve Anglo-Amerikan emperyalizminin doğrudan ve dolaylı müdahaleleri ve entrikaları ile 1974’te yaşanan sıcak savaş sonucu Kıbrıs’ın böldürüldüğünü ve NATO ordularının denetimi altına sokulduğunu” kaydeden Sonüstün, “Emperyalizm bugün Afganistan, Irak ve dünyanın diğer ülkelerinde gerçekleştirdiği katliamları geçmişte Kıbrıs’ta da yaptı. Kıbrıslıları birbirine kırdırarak Kıbrıs’ı ikiye böldü. Kıbrıs sorununa çözüm bulma çabaları karşısında bugün en büyük engel emperyalizmdir” dedi.

Sonüstün, NATO ordularının bölgeden ve ülkeden kovulması için mücadeleye devam edeceklerini ekledi.

 

 

 

Bu haber toplam 461 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler