1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BÖLGEDE YENİ SAVAŞA HAYIR'
BÖLGEDE YENİ SAVAŞA HAYIR

'BÖLGEDE YENİ SAVAŞA HAYIR'

NATO karşıtı iki toplumlu ortak yürüyüş ve eylem…

A+A-


 

 

 

 

 

 

 

 

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), YKP, DEV-İŞ, KTÖS, KTOEÖS, KTAMS ile Güney Kıbrıs’tan AKEL ve PEO’nun “Bölgemizde Yeni Savaşlara Karşı Ortak Mücadele” temalı NATO karşıtı ortak yürüyüş ve eylem düzenlediği bildirildi.
BKP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, dün akşam Ledra Caddesi’ndeki “Barış Salonu” önünde toplanan örgütler, buradan PEO binasına doğru yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşün sonunda PEO binasında gerçekleşen toplantıda AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu ve KTOEÖS Genel Başkanı Tahir Gökçebel birer konuşma yaptılar. Katılımcı örgütler yayınladıkları Ortak Deklerasyon ile NATO’ya ve savaş politikalarına karşı olduklarının altını çizdiler.
BKP Dışilişkiler Sekreteri Salih Rüştü Sonüstün konu ile ilgili açıklamasında, “emperyalizmin savaş aracı” olarak nitelediği NATO’ya karşı Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum ilerici güçlerin birlikte hareket etmesinin önemli olduğunu belirterek, “Barış içinde bir dünya için NATO dağıtılmalıdır” dedi.
“NATO’nun tüm dünya için büyük bir tehdit olduğunu” söyleyen Sonüstün, “Kıbrıs’ın yeniden birleştirilmesi ve NATO ordularının Kıbrıs’tan kovulması için mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 481 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler