1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BÖLGE ANTRENÖRLERİ İMZALADI
BÖLGE ANTRENÖRLERİ İMZALADI

BÖLGE ANTRENÖRLERİ İMZALADI

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu daha önce aldığı kararla Eğitim Üst Kurulu Başkanı Mustafa Borataş’a bağlı olarak görev yapacak olan maaşlı bölge antrenörleri atamıştı. Konu ile ilgili olarak dün Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu’nda KTFF Başk

A+A-

 

 

BÖLGE SAYISI ARTTIRILACAK... Futbol Federasyonu’na bağlı bölge antrenörleri dün imza atarak görevlerine resmen başladı. Antrenörler kendi bölgelerindeki altyapı faaliyetlerini yakından takip edilecek ve ilerleyen yıllarda bu bölge sayısı arttırılacak

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu daha önce aldığı kararla Eğitim Üst Kurulu Başkanı Mustafa Borataş’a bağlı olarak görev yapacak olan maaşlı bölge antrenörleri atamıştı.

Konu ile ilgili olarak dün Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu’nda KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, Eğitim Üst Kurulu Başkanı Mustafa Borataş ve Yönetim Kurulu üyesi Enver Baturalp’ın da yer aldığı imza töreninde bölge antrenörleri imzalarını attı. Mağusa bölgesi adına İzzet Kaçmaz, Girne bölgesi adına Hüseyin Kınacı ve Lefkoşa bölgesi adına Hasan Burgaç’ın yer aldığı imza töreninde Güzelyurt bölgesi adına görev yapacak olan Kemal Yürekli mazeretinden dolayı törene katılamadı.

 

BÖLGE ANTRENÖRLERİ NASIL ÇALIŞACAK

Her bölgeye atanan ve Futbol Federasyonu’ndan sorumlu, başka bir takımda görev almayacak olan antrenörler sene başından itibaren bölgelerdeki altyapı maçlarını U19’dan U11’e kadar periyodik olarak takip edecekler. Yaz döneminde düzenlenecek özel turnuvaları da yakından takip edecek olan antrenörler kendi bölgelerinin profillerini çıkaracak ve oluşturulacak karmalarını çalıştıracaklar.

 

BÖLGE SAYISI ARTACAK

Yapılacak çalışmalar doğrultusunda ilerleyen yıllarda var olan 4 bölgenin sayısı arttırılacak. İskele, Karpaz ve Lefke gibi bölgelerde de aynı çalışmalar yapılacak. Yıl sonunda karmalar arası düzenlenecek maçların ardından doğu ve batı karmaları belirlenecek ve bu iki karma da kendi arasında maç yapacak. Günün sonunda yaş gruplarında Kuzey Kıbrıs Milli Takımları belirlenecek.

 

BORATAŞ: “KENDİ İŞLEYİŞİMİZİ HAZIR TUTACAĞIZ”

KTFF Eğitim Üst Kurulu Başkanı Mustafa Borataş imza töreninde yaptığı konuşmada “Ülkemize ambargo uygulansa bile kendi içerimizdeki işleyişimizi hazırlayıp, herhangi bir çözüm durumunda hazır olma düşüncesindeyiz. Açığımızı Türkiye’deki bölge karmaları ile yapacağımız maçlarla kapatmayı planlıyoruz. Kadrodaki çocuklarımızı günümüz futboluna hazır haline getirebilmek için çalışacağız” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 440 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler